•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 155
   کد: 6460
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

   ایجاد شغل‌های کاذب برای کودکان کار طرح موثری نیست

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد ایجاد شغل‌های کاذب برای کودکان کار و خیابانی را طرحی موثر و مناسب ندانست.
   ایجاد شغل‌های کاذب برای کودکان کار طرح موثری نیست

   جواد داوودآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار داشت: کودکان کار و خیابانی به‌عنوان یک معضل شهری مطرح است و شهرداری مشهد در سال‌های گذشته توانسته آنها ساماندهی کند.
   وی ادامه داد: در این زمینه می‌توان شغل‌هایی چون روزنامه و گل‌فروشی را ایجاد کرد اما باید گفت که ایجاد این شغل‌های کاذب نمی‌تواند مشکل را حل کند.
   وی با بیان اینکه این شغل‌ها نمی‌تواند ارزش افزوده داشته باشد، تصریح کرد: باید به دنبال فعالیت‌های موثری بود و این کودکان را به کارهای تولیدی سمت و سو داد و به نوعی آنها را از محیط خیابانی دور کرد و آن زمان است که ما می‌توانیم ادعا کنیم در این بحث موفق عمل کرده‌ایم.
   داوودآبادی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری مشهد همیشه درخصوص اجرای طرح های ساماندهی و جمع‌آوری کودکان کار پیشتاز بوده‌اند، افزود: شورای شهر و شهرداری کوشیده است که با حداقل‌ها وضعیت موجود را کنترل کنند تا بتوانند از افزایش این مهم به نوعی جلوگیری شود.
   وی با اشاره به اینکه اجرای طرح ساماندهی و جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی نیازمند عزمی جدی است، تصریح کرد: این مهم نیاز یک مدیریت واحد است که بتواند بر فعالیت سایر دستگاه‌ها نظارت داشته باشد تا این مشکل برطرف شود.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با بیان اینکه برخی از این کودکان کار و خیابانی هم بومی مشهد نیستند، اظهار داشت: با توجه به بحث مذهبی بودن مشهد و از سوی دیگر کلانشهر بودن آن بیشتر این کودکان از شهرهای مجاور راهی خیابان‌ها و چهارراه‌های این شهر می شوند و نمی‌توان اینگونه عنوان کرد که تمامی کودکان کار و خیابانی در مشهد بومی هستند.

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .