•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 383
   کد: 142744
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
   در ششمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت، صنعت، معدن تجارت صورت گرفت؛

   کسب لوح برتر جشنواره در بخش تحقیق و توسعه توسط سامانه مبصا شهرداری مشهد

   ششمین جشنواره پژوهش و فناوری و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از تاریخ 22 لغایت 26 آذرماه 96 در تهران برگزار شد.
   کسب لوح برتر جشنواره در بخش تحقیق و توسعه توسط سامانه مبصا شهرداری مشهد

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از دریافت لوح برتر ششمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت، صنعت، معدن و تجارت توسط سامانه مبصا شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، شهریار آل شیخ ضمن در این خصوص اظهار کرد: ششمین جشنواره پژوهش و فناوری و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و با شعار «پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری؛ زیر بنای تولید و اشتغال» برگزار شد.
   وی گفت: در این رویداد که با حضور دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، سامانه مبصا (متره، برآورد و صورت وضعیت) شهرداری مشهد، از بین سامانه‌های مهم کشوری به عنوان سامانه برتر در بخش تحقیق و توسعه معرفی شد و با دریافت لوح برتر جشنواره از مجریان این سامانه تقدیر به عمل آمد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: از شروع پروژه سامانه مبصا، همواره کارشناسان متخصص این سامانه در شهرداری مشهد به عنوان تیم فنی پروژه، نسبت به برگزاری جلسات تخصصی، انتقال تجربیات فنی، ارتقاء، توسعه و بومی‌سازی این سامانه با شرکت مجری همکاری داشته و نسبت به انتقال این دانش از شهرداری مشهد به دیگر شهرها اقدام کرده‌اند که درحال حاضر این سامانه در 24 شهر نظیر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت، کرج، بندرعباس و .... با نام سامانه پی وب فعال شده است.
   آل شیخ ضمن با اشاره به این که شهرداری از بزرگترین دستگاه‌های اجرایی شهری است که مسئولیت‌ها و تعهدات گسترده‌ای بر عهده دارد، تصریح کرد: هدف از بهره‌برداری این سامانه مبصا در شهرداری مشهد (به عنوان اولین شهرداری پیشگام در استفاده و توسعه این سامانه)، ایجاد شفافیت در نظارت، سرعت در انتقال اطلاعات، دسترسی و پیگیری سریع کاربران اعم از کارکنان و پیمانکاران بوده است که باعث شده صورت وضعیت پیمانکاران از حالت سنتی به شیوی مدرن الکترونیکی تغییر کند.
   وی با بیان اینکه این سامانه سرعت عمل بسیار بالایی در تهیه برآوردهای اولیه و رسیدگی به کارکردها و تعدیل پیمانکاران مجموعه شهرداری دارد، افزود: سامانه مبصا جهت محاسبات ریزمتره‌، برآورد‌، صورت وضعیت‌، تعدیل‌، ما به التفاوت، حمل‌، آنالیز ردیف‌های فهرست‌بها در تمام رشته‌ها‌ است و کلیه محاسبات به صورت هوشمند انجام شده و خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند.
   شایان ذکر است؛ ششمین جشنواره پژوهش و فناوری و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از تاریخ 22 لغایت 26 آذرماه 96 در تهران برگزار شد.
    

   تعداد بازدید: 383
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .