•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 254
   کد: 147778
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
   شهردار مشهدمقدس در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی مطرح کرد؛

   تلاش روزانه ٣٠ هزار کارگر به صورت سه‌شیفت در نوروز 97/ بازگشایی میدان سعدی تا قبل از نوروز

   علاوه‌بر کاشت 11.5 میلیون بوته گل در سطح شهر و نصب ١۴٠ المان گل، به منظور خدمت‌رسانی شایسته به زائران بارگاه منور رضوی، خطوط اتوبوس و تاکسی در اطراف حرم مطهر تقویت خواهد شد.
   تلاش روزانه ٣٠ هزار کارگر به صورت سه‌شیفت در نوروز 97/ بازگشایی میدان سعدی تا قبل از نوروز

   شهردار مشهد به اقدامات مدیریت شهری برای میزبانی از زائران نوروزی اشاره کرد و گفت: شهرداری از دو هفته قبل برنامه‌های استقبال از بهار را کلید زده است به طوری که هم‌اکنون روزانه ٣٠ هزار کارگر به صورت سه‌شیفت مشغول پاک‌سازی و نظافت شهر مشهد برای ایام نوروز هستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، قاسم تقی‌زاده خامسی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: با همکاری آستان قدس رضوی، حدود ٣٠ هزار پارکینگ در اطراف حرم مطهر رضوی برای استفاده زائران در ایام تعطیلات نوروز آماده شده است.
   وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، فضاهای مخروبه اطراف حرم مطهر که به منظر شهری خدشه وارد می‌کردند در قالب یکی از برنامه‌های استقبال از بهار به فضای سبز تبدیل می‌شوند.
   شهردار مشهد از راه‌اندازی نرم‌افزار راهنمای زائر با نام «مشهدی شو» خبر داد و گفت: در قالب این نرم‌افزار، علاوه‌بر ارائه خدمات مختلف، فضای خالی پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر به زائران اطلاع‌رسانی می‌شود.
   وی با اشاره به اتصال خط ٢ قطارشهری مشهد به خط یک تا قبل از تعطیلات نوروز ٩٧ اظهار کرد: فاز نخست خط ٢ برای جابه‌جایی ٢٠٠ هزار نفر در دوره گذشته مدیریت شهری افتتاح شده بود اما چون سیستم ایمنی قطارها نصب نشده بود و به علت کمبود واگن، روزانه حتی هزار نفر را هم نتوانستیم جابه‌جا کنیم.
   بازگشایی میدان سعدی تا قبل از نوروز
   تقی‌زاده خامسی افزود: خطوط یک و ٢ مترو تا پایان سال به یکدیگر متصل می‌شوند و در جابه‌جایی زائران در ایام تعطیلات نوروز نقش بسزایی خواهند داشت.
   شهردار مشهدمقدس همچنین از بازگشایی میدان سعدی تا قبل از تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: این اقدام با اجرای یک طرح موقت انجام می‌گیرد. در این راستا از شب گذشته فعالیت‌های زیرسازی و آسفالت میدان سعدی آغاز شده است.
   وی اظهار کرد: راه‌اندازی ایستگاه اتوبوس، تاکسی و شخصی راه‌آهن در دستورکار مدیریت شهری قرار دارد تا زائر به‌راحتی بتواند در مقابل ایستگاه راه‌آهن سوار تاکسی یا خودروی شخصی خود شود.
   کاشت 11.5 میلیون بوته گل در سطح شهر
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد هم ادامه این جلسه گفت: در قالب طرح خانه‌تکانی که با همکاری اصناف به عنوان یکی از برنامه‌های استقبال از بهار اجرایی می‌شود، لوازم مستعمل از منازل شهروندان مشهدی جمع‌آوری می‌شود و در اختیار افراد نیازمند قرار خواهد گرفت.
   خلیل‌ا... کاظمی افزود: علاوه‌بر کاشت 11.5 میلیون بوته گل در سطح شهر و نصب ١۴٠ المان گل، به منظور خدمت‌رسانی شایسته به زائران بارگاه منور رضوی، خطوط اتوبوس و تاکسی در اطراف حرم مطهر تقویت خواهد شد.
   به گفته وی، نصب ١٧ المان نوروزی و اجرای نقاشی دیواری در ٣٣ مکان و در سه سطح از دیگر اقدامات مدیریت شهری برای استقبال از بهار به شمار می‌رود.
   منبع: شهرآرا


    

   تعداد بازدید: 254
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .