•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 245
   کد: 148213
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد:

   میانگین نرخ بلیت اتوبوس مشهد 50 درصد از کلانشهرهای کشور پایین‌تر است

   شهروندان باید اطلاع داشته باشند که شورای اسلامی شهر نصبت به تصمیم‌گیری‌ به نفع مردم حساس هستند اما با بررسی کارشناسان به این نتیجه می‌رسیم اگر افزایش نرخ خدمات را نداشته باشیم مشکلات جدی به وجود خواهد آمد.
   میانگین نرخ بلیت اتوبوس مشهد 50 درصد از کلانشهرهای کشور پایین‌تر است

   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: میانگین نرخ بلیت اتوبوس مشهد 50 درصد از کلانشهرهای کشور پایین‌تر است و همچنین شهروندان کمتر از یک سوم بهای تمام شده بلیت اتوبوس را پرداخت می‌کنند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، علی اصغر نیشابوری در خصوص تصویب افزایش 100 تومانی بلیت اتوبوس در شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مصوبه افزایش بهای بلیت اتوبوس مشهد باید طی مراحل قانونی و توسط مراجع بالاتر تایید شود که این موضوع زمانبر است و قطعا در سال جاری این مصوبه اجرایی نخواهد شد.
   وی افزود: در حال حاضر بهای تمام شده جابه‌جایی مسافر توسط اتوبوس در خطوط شهری مشهد بالغ بر 1100 تومان است با این وجود میانگین نرخ دریافتی از مسافران در بخش سازمانی و خصوصی کمتر از یک سوم این مبلغ و تنها 335 تومان می‌باشد.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به افزایش هزینه‌های سالانه گفت: افزایش کیفیت ناوگان اتوبوس و سرویس‌دهی مطلوب به شهروندان از مطالبات و حقوق به‌حق شهروندان است اما این مهم در گرو همخوانی درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های بخش خصوصی در اتوبوسرانی است.
   نیشابوری تصریح کرد: هر ساله شاهد افزایش حقوق و دستمزد، افزایش هزینه قطعات یدکی و تعمیرات اتوبوس هستیم که این مهم افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد.
   وی در مقایسه بهای بلیت اتوبوس شهری مشهد با دیگر کلانشهرها گفت: در حال حاضر میانگین نرخ بلیت اتوبوس در شهر مشهد 50 درصد از نرخ کلانشهرهای کشور پایین‌تر است.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اضافه کرد: شهروندان باید اطلاع داشته باشند که شورای اسلامی شهر نسبت به تصمیم‌گیری‌ به نفع مردم حساس هستند اما با بررسی کارشناسان به این نتیجه می‌رسیم اگر افزایش نرخ خدمات را نداشته باشیم مشکلات جدی از جمله نارضایتی اتوبوسرانان شرکت‌های بخش خصوصی و شهروندان و همچنین کاهش سطح کیفیت خدمات به وجود خواهد آمد.
   فرزانه نثاری

    

   کلید واژه ها: بلیت - اتوبوس - مشهد -
   تعداد بازدید: 245
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .