•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 196
   کد: 148251
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

   بیانیه پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد مقدس به مناسبت روز شهید

   مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت، کسی نمی‌فهمد و حقیقت را چشمی غیر از دل، نمی‌تواند دید. آن که رتبه و جایگاه شهید را فهمید، پویایی را سرلوحه هستی خویش قرار داد و آن که از شهید، جز لقب و نامی نمی‌ماند، تنها دل را به سکوت در کوچه‌ای آرام که به نام شهیدی آذین شده، خوش می‌دارد.
   بیانیه پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد مقدس به مناسبت روز شهید

   پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد مقدس به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا بیانیه‌ای صادر کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس، متن بیانیه پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد مقدس در زیر آمده است:
   «امام خامنه ای (مدظله العالی) : عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است.»
   «خورشید، بزرگ‎‌ترین مؤذن صبح است و شهید، والاترین مکبر آزادگی؛ و کدام تکبیر، رساتر و فراگیرتر از شهادتینی است که در بی‌تعلق‌ترین ثانیه‌های زندگی، بر زبان شهید جاری می‌شود؟!
   آری! رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل‌های زمین را درهم می‌شکند.چه می‌شود که خون حامل زلال‌ترین پیام‌ها در تاریخ می‌ماند؟ بی‌تردید، پاسخ را باید در این حقیقت جست که شهدا، تفسیر مجسم باران، بر شوره‌زار غلفت زمین‌اند... و راز جاری ماندن شهدا، چیزی جز جوشیدن از چشمه‌ای به نام عشق نیست. شهادت، کلاس همیشه دایر حرکت است که تمامی انسان‌ها را در هر برهه زمان، در خویش ثبت نام می‌کند و شهدا، محصلان برگزیده این مدرسه‌اند.
   مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت، کسی نمی‌فهمد و حقیقت را چشمی غیر از دل، نمی‌تواند دید. آن که رتبه و جایگاه شهید را فهمید، پویایی را سرلوحه هستی خویش قرار داد و آن که از شهید، جز لقب و نامی نمی‌ماند، تنها دل را به سکوت در کوچه‌ای آرام که به نام شهیدی آذین شده، خوش می‌دارد؛ اما فریاد ممتد شهید در ثانیه ثانیه زمان جاری است، فریادی که ریشه در «هل من ناصر ینصرنی» سیدالشهدا دارد و امتداد، تا گسترده‌ترین میدان موعود و در قدسی بودن مقام شهید همین بس که مراد عشاق شهادت در وصف ایشان چنین فرمود که: «ما را چه رسد که با این قلم‌های شکسته و بیان‌های نارسا در وصف شهیدان، جانبازان ؛ جاوید الاثران و اسیرانی که در جهاد فی‌سبیل‌الله جان خود را فدا کرده‌اند و یا سلامت خویش را از دست داده‌اند، مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم. زبان و بیان ما قاصراست از ترسیم مقام بلند پایه عزیزانی که برای املای کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامی جانبازی نموده‌اند.
   روحیه و اراده مصمم حق جویان و شهادت طلبانه و وحدت و عزم انقلابی مردم موجب پیروزی خون بر شمشیر و برتری سلاح ایمان بر سلاح‌های مادی قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی را فراهم آورد، فرهنگ مشارکت‌پذیر ارتش بیست میلیونی با تکیه به مُوت اختیاری و آگاهانه، دشمنان کشور ایران را از فکر تهاجم دوباره باز داشت. چراکه عنصر مرگ آگاهی، دلاور مردان را قادر به مواجهه با دشمنان تجاوزگر می‌نماید و با توجه به ناتوانی دشمن در استیلا بر روح و دل این ایثارگران جان باخته، دشمن را مجبور به پذیرش هزینه‌ای گزاف در مقابل نفع اندک خواهد نمود و او را از اندیشه اشغال سرزمین مان باز خواهد داشت.»
   «یاد و خاطره هزاران شهید و جانباز جان برکف وطن گرامی باد»

    

   تعداد بازدید: 196
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .