•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 307
   کد: 148256
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   شهردار مشهد مقدس در دیدار با هیئت سرمایه‌گذار کشور هندوستان پیشنهاد داد؛

   تشکیل شرکت سهامی عام با هدف حضور تجار شیعه در مشهد

   ایجاد شهر هوشمند شعار من در آغاز فعالیت کاری‌ام در مشهد است. به همین دلیل از ورود سرمایه گذاران در این زمینه نیز استقبال می‌شود.
   تشکیل شرکت سهامی عام با هدف حضور تجار شیعه در مشهد

   شهردار مشهد مقدس در دیدار با هیئت سرمایه‌گذار هندوستان تشکیل شرکت سهامی عام با هدف حضور تجار جهان شیعه در مشهد را پیشنهاد داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی با بیان این مطلب در نشستی مشترک با هیئت سرمایه‌گذار کشور هندوستان که در دفتر کاری وی برگزار شد، اظهار کرد: 250 میلیون شیعه در سطح جهان وجود دارد و در کنار آن فرقه‌هایی از اهل سنت نیز حضور دارند که به امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) علاقه‌مند هستند. به همین منظور پیشنهاد می‌کنم شرکت سهامی عامی شکل دهیم و سهام این شرکت را در بورس عرضه کنیم تا تجار و شرکت های شیعه بتوانند سهام آن را برای آبادانی شهر امام هشتم(ع) خریداری کنند.
   وی در ادامه افزود: بسیاری علاقه‌مند هستند حتی با پرداخت 100 دلار در آبادانی این شهر مشارکت کنند و چنانچه مراحل قانونی این مهم طی شود، می‌توان نام این شرکت سهامی را شرکت زائر امام رضا(ع) نهاد.
   شهردار مشهد مقدس پیشنهاد خود را در 3 حوزه مشخص مطرح کرد و گفت: می‌توان در حوزه ساخت اقامتگاه برای زائران، استحصال زباله و ایجاد مراکز تفریحی این مهم را اجرایی نمود.
   تقی‌زاده خامسی در توضیح بیشتر گفت: در حوزه احداث اقامتگاه می‌توان هتل یا اقامتگاه‌های خصوصی ساخت که با استقبال خوب زائران در خرید و حتی در مرحله پیش فروش واحدهای اقامتگاهی مواجه خواهد شد.
   وی با بیان اینکه در روز 2 هزار تن زباله از سطح شهر مشهد جمع‌آوری می‌شود، بیان کرد: بخشی از زباله جمع‌آوری شده کمپوست شده و بخشی دیگر دفن می‌شود.
   شهردار مشهد مقدس افزود: می‌توان از 1000 تن زباله جمع‌آوری شده بهره گرفت و از آن در راستای تولید برق استفاده کرد.
   تقی‌زاده خامسی به احداث پارک‌های مختلف در مشهد نیز اشاره کرد و آن را یکی دیگر از نیازهای این شهر و فرصتی برای سرمایه‌گذاران خواند.
   وی گفت: ایجاد شهر هوشمند شعار من در آغاز فعالیت کاری‌ام در مشهد است. به همین دلیل از ورود سرمایه گذاران در این زمینه نیز استقبال می‌شود.
   شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه شهر مشهد دومین کلانشهر ایران است و جمعیتی معادل 3 میلیون و 200 هزار نفر دارد، گفت: همچنین بیش از 25 میلیون مسافر و گردشگر به این کلانشهر قدم می‌گذارد و از این رهگذر فرصت‌های متعددی قابل استحصاء است.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه 5 ماه از شروع فعالیتم در این سمت می‌گذرد، افزود: با این حال سابقه کاری‌ام در حوزه‌های شهرداری به 25 سال می‌رسد ضمن اینکه در حوزه‌های اقتصادی خارج از سیستم دولتی نیز فعالیت کرده‌ام.
   آمادگی داریم با ایران و شهر مشهد وارد تعامل اقتصادی شویم
   راج شاه، سرمایه‌گذار کشور هندوستان نیز در این نشست پیشنهاد شهردار مشهد مقدس درخصوص ایجاد شرکت سهامی عام برای شیعیان جهان را مورد استقبال قرار دارد و گفت: می‌توان این بورس را در مشهد راه‌اندازی کرد.
   وی در معرفی فعالیت شرکت‌های تحت نظارت خویش در هندوستان، توضیح داد: 6 واحد تولیدی در هندوستان داشته و در زمینه تولید رنگ، پلیمر، پلی اتیلن وغیره فعالیت داریم. فناوری به روزی که به کمک نانوتکنولوژی ساخته می‌شود.
   این سرمایه‌گذار هندوستان افزود: در سال 1980 نیز واحدی در حوزه ساخت و ساز راه‌اندازی کرده و به تولید واحدهای اقامتی و تجاری مشغول شدیم. در این راستا با مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، پارک های علم و فناوری و مجموعه‌های دیگر در حوزه تولید برق فعالیت داریم.
   وی گفت: با توجه شعب متعدد شرکت که در سراسر هندوستان فعال است، می‌توان گفت از مهم‌ترین واحدهای فروش به شمار می‌رود و آمادگی داریم با ایران و شهر مشهد وارد تعامل اقتصادی شویم.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 307
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .