•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 549
   کد: 149574
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
   شهرداری در صدر دستگاه‌های برتر خدمت‌رسان؛

   دستگاه‌های برتر در خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی تجلیل شدند

   کاشت بیش از 13.5 میلیون بوته گل، زیباسازی شهر در قالب جشنواره خانه بهار، اجرای ١٧ المان ثابت نوروزی، اسکان ١٠٨ هزار نفر در بوستان زائرپذیر غدیر و پذیرایی از افزون بر ٨٨ هزار زائر در ایستگاه‌های استقبال از زائر از مهم‌ترین اقدامات در طول این مدت بوده است که البته شرح تمام آن‌ها در این مجال اندک امکان‌پذیر نیست.
   دستگاه‌های برتر در خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی تجلیل شدند

   با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، کار ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی پس از تقریبا یک ماه فعالیت شبانه‌روزی به پایان رسید تا این بار جوجه‌های نوروزبانان بی‌نوروز استان نه در پاییز بلکه در فرودین ماه شمرده شود. همچنین در آخرین جلسه ارائه گزارش عملکرد ستاد خدمات سفر استان دستگاه‌های برتر حوزه خدمت‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی نیز تجلیل شدند و در این میان شهرداری مشهد با اقدامات متفاوت خود در نوروز ٩٧ در صدر فهرست تجلیل‌شده‌ها قرار گرفت. در کنار کمیته خدمات شهری کمیته‌های بهداشت، حمل‌و‌نقل و آستان قدس رضوی نیز به همراه شهرستان‌های مشهد، گناباد، قوچان، درگز، بجستان، خلیل‌آباد، تایباد و خوشاب در فهرست بهترین‌ها قرار داشتند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهمقدس به نقل از روزنامه شهرآرا، استاندار خراسان رضوی در این مراسم که در ساختمان شهید رجایی مشهد برگزار شد، با تقدیر از تمام دست‌اندرکاران نوروزی استان، اقدامات شهرداری مشهد را در این‌روزها حرکتی منحصر‌ و ویژه قلمداد و گفت: امسال در حوزه خدمات شهری ظرفیت‌های مشهد به منظور افزایش نشاط و شادی با حفظ شئون این شهر زیارتی به‌کارگرفته شد.
   علیرضا رشیدیان با بیان اینکه بسیاری از اقامتگاه‌ها با اشغال ظرفیت کامل به ارائه خدمات پرداختند و اشغال برخی از هتل‌ها به ٩٠ درصد رسید، از مراکز اسکان آموزش و پرورش که از اسکان زائران غیرفرهنگی خودداری کردند، تشکر کرد و افزود: ایجاد پنجره واحد خدمت‌رسانی همراه افزایش کیفیت خدمات، مقصود و محور اصلی برنامه‌ریزی‌ها برای میزبانی در نوروز امسال بود و امید می‌رود همین روند در سال‌های آینده نیز تداوم یابد.
   وی با بیان اینکه امسال شهرداری توجه ویژه به مجاوران داشت، گفت: تمهیدات در نظر گرفته شده در حوزه ترافیکی نیز باعث تسهیل دسترسی مجاوران و زائران به کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف حرم شد.
   به گفته استاندار خراسان رضوی باید از مردم استان،‌ شهروندان و روستائیانی که امکانات خود را به منظور ارائه خدمات مناسب به زائران به کار گرفتند و عشایری که سیاه‌چادرهایشان را برای مسافران نوروزی برپا کردند، تشکر کرد.
   وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما قبل از سال جدید این بود که حدود ١٠ میلیون مسافر به مشهد سفر خواهند کرد، ادامه داد: با این حال شاهد ورود بیش از ١۴ میلیون مسافر به استان بودیم و این موضوع بدون هیچ‌گونه مشکلی مدیریت شد.
   رشیدیان با بیان اینکه همه تلاش کردیم تا استان و شهری متمایز را در حوزه خدمات نوروزی مشاهده کنیم، اضافه کرد: در محاسبه تعداد مسافران تلاش شد که پلاک‌ خودروهای مشهد محاسبه نشود و مسافران ورودی راه‌آهن و فرودگاه به گونه‌ای محاسبه شدند که استانداردهای لازم برای شمارش مسافران ورودی از آن‌ها رعایت شود.
   وی همچنین ابراز خرسندی کرد که با وجود افزایش نرخ ارز و طلا، افزایش قیمتی در حوزه اقلام ضروری مورد نیاز مردم به وجود نیامد و ارائه خدمات با همان قیمت‌ها و بعضا با تخفیف‌های ویژه ادامه یافت.
   استاندار خراسان رضوی از استقبال بی‌نظیر مسافران نوروزی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خبر داد و بیان کرد: مسئولان نیز نباید در هدف‌گیری خود تنها بر زائران و گردشگران خارجی تمرکز داشته باشند و باید خراسانی‌ها را نیز با زیبایی‌ها و جاذبه‌های استان خود آشنا کنند، زیرا بسیاری از آن‌ها از جاذبه‌ها و اماکن دیدنی استان خود بی‌اطلاع هستند.
   رشیدیان همچنین با تقدیر از فعالیت‌های نوروزی آستان قدس رضوی گفت: با محاسبه زائران در اطراف حرم رضوی، حدود دو میلیون مسافر در آن زمان در خیابان‌های اطراف حرم حضور داشتند؛ این در حالی است که در بسیاری از تجمعات مذهبی این‌چنینی، با اتفاقات ناگوار و تلفاتی مواجه می‌شویم و خوشبختانه با مدیریت تجمع مردمی در لحظه تحویل سال و سخنرانی رهبر معظم انقلاب مشکلی به وجود نیامد.
   ورود ۱۵ میلیون زائر و مسافر
   سخن‌گوی ستاد خدمات سفر استان نیز در این جلسه از ورود ١۴ میلیون و ٨٣٨ هزار و ٩٧٣ نفر به استان از روز ٢۵ اسفند سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ١١ درصد رشد دارد. مهدی فروزان در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد نیز اظهار کرد: از روز ٢۵ اسفند سال گذشته تا ١۵ فروردین ماه امسال هشت میلیون و ٨٣٢ هزار و ٧٠٠ نفر به این کلان‌شهر وارد شده‌اند که این آمار نیز در مقایسه با سال گذشته، ١١ درصد رشد را نشان می‌دهد.
   وی با اشاره به برپایی ١٢٣ سیاه چادر و اقامتگاه سیار به همت عشایر استان اضافه کرد: در این چادرها صنایع دستی و تولیدی عرضه و به مسافران و زائران نیز خدمات اقامتی ارائه شد.
   سخن‌گوی ستاد خدمات سفر استان با بیان اینکه هشت بخش برای ارزیابی کمیته‌ها در نظر گرفته و ١٠ بخش نیز برای معرفی شهرستان‌های برتر انتخاب شد، افزود: برگزاری جلسات هماهنگی، نظارت بر عملکرد کمیته‌ها، حضور در مانور خدمات سفر، ارائه خدمات خلاقانه و هوشمند، گزارش ناظران و بازرسان در حوزه انتخاب کمیته‌ها و گل‌آرایی و نظافت شهری، میزان اقامت و ماندگاری زائر، خلاقیت در خدمات، تعامل با ستاد خدمات سفر و حضور مستمر فرماندار در محل خدمت در بخش معرفی شهرستان‌های برتر مدنظر قرار گرفت.
   وی با اشاره به ایجاد دو اپلیکیشن «مشهدی شو» و دوست‌داران میراث فرهنگی برای خدمت‌رسانی به زائران نوروزی گفت: برخلاف سال‌های گذشته که فقط در یک مکان جشن‌های نوروزی برپا می‌شد، امسال در اماکن مختلف مشهد جشن نوروزی شبانه برگزار شد، همچنین در اطراف حرم ٣٠ اثر تاریخی بازگشایی شد.
   از استقبال تا بدرقه
   دبیر ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد نیز در این جلسه با تشریح فعالیت‌های نوروزی شهرداری مشهد گفت: اقدامات مدیریت شهری برای نوروز از ١٨ اسفند آغاز شد و تا ١۵ فروردین امسال ادامه داشت.
   حمیدرضا باقری افزود: کاشت بیش از 13.5 میلیون بوته گل، زیباسازی شهر در قالب جشنواره خانه بهار، اجرای ١٧ المان ثابت نوروزی، اسکان ١٠٨ هزار نفر در بوستان زائرپذیر غدیر و پذیرایی از افزون بر ٨٨ هزار زائر در ایستگاه‌های استقبال از زائر از مهم‌ترین اقدامات در طول این مدت بوده است که البته شرح تمام آن‌ها در این مجال اندک امکان‌پذیر نیست.
   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه گفت: مشهد در نوروز امسال از سه برابر جمعیت ساکن پذیرایی کرد که نشان داد این استان ظرفیت بالایی در پذیرش زائران، مسافران و گردشگران دارد.
   ابوالفضل مکرمی‌فر افزود: همچنین در این زمینه برگزاری جشن نوروزگاه، برپایی استراحتگاه عشایری و اتوبوس‌های گردشگری و هفت‌خان و اقامتگاه بوم‌گردی چاشنی‌های مهم ستاد خدمات سفر استان بوده است.

    

   تعداد بازدید: 549
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .