•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 602
   کد: 151374
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
   مشاور معاونت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در نشست بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های دیپلماسی شهری کلانشهرهای ایران:

   دیپلماسی شهری از ارکان مهم دیپلماسی عمومی کشور است / اهداف خواهرخواندگی شهرها محقق نشده است

   کارهایی که در آینده باید صورت گیرد شامل تعامل دقیق و گسترده مدیریت شهری کلانشهرها در حوزه دیپلماسی شهری با وزارت خارجه به عنوان متولی دیپلماسی عمومی و سیاست خارجی می‌باشد تا زمینه حضور مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد در تحقق اهداف وزارت خارجه فراهم گردد.
   دیپلماسی شهری از ارکان مهم دیپلماسی عمومی کشور است / اهداف خواهرخواندگی شهرها محقق نشده است

   مشاور معاونت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه گفت: دیپلماسی شهری از ارکان مهم دیپلماسی عمومی کشور است .
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، داریوش صولت در نشست بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌‎های دیپلماسی شهری کلانشهرهای ایران که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دیپلماسی شهری یکی از ارکان مهم دیپلماسی عمومی هر کشوری بوده و لازم است در این مسیر همبستگی بین مدیریت شهری و کارگزارانی که در عرصه بین‌المللی در این حوزه تلاش می‌کنند، اتفاق بیفتد.
   وی افزود: در صورت این همبستگی، نقش دیپلماسی شهری به صورت بارزی می‌تواند خود را در چارچوب دیپلماسی عمومی کشور نشان دهد.
   مشاور معاونت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ادامه داد: مسلما دیپلماسی شهری هم در حوزه روابط دوجانبه و هم در حوزه روابط چندجانبه می‌تواند نقش خود را ایفا نماید. در نقش دو جانبه، موضوع خواهرخواندگی شهرهای کشورمان با شهرهای کشورهای مختلف را داریم که ۸۰ شهر ایران با شهرهای جهان خواهرخوانده شده‌اند.
   صولت گفت: البته اگرچه اسناد زیادی طی سال‌ها در این حوزه بین شهرها رد و بدل شده است اما کمتر توفیقی در عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه‌ها و دنبال نمودن اهداف آن داشته‌ایم‌.
   وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا اهداف این تفاهم‌نامه‌ها به ثمر برسد. دیپلماسی شهری فرصت و پتانسیل خوبی است برای معرفی توانمندی‌ها و ارزش‌هایی که در مناسبات فرهنگی و اجتماعی تک تک شهرهای ما وجود دارد که از این مسیر می‌توانیم به هنجارسازی مدل‌های زندگی بر اساس فرهنگ خودمان در مناطق مختلف جهان و فرا گیر شدن ارزش‌های ملی کشورمان در جهان کمک کنیم.
   مشاور معاونت دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه اضافه کرد: این توفیق را داشتیم که در گردهمایی مدیران دیپلماسی شهری شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به تبادل نظر و بررسی سختی‌های در مسیر بپردازیم تا راهکارهای لازم را بیابیم.
   صولت گفت: کارهایی که در آینده باید صورت گیرد شامل تعامل دقیق و گسترده مدیریت شهری کلانشهرها در حوزه دیپلماسی شهری با وزارت خارجه به عنوان متولی دیپلماسی عمومی و سیاست خارجی می‌باشد تا زمینه حضور مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد در تحقق اهداف وزارت خارجه فراهم گردد.
   احمد پورمفردی
    

   کلید واژه ها: دیپلماسی شهری -
   تعداد بازدید: 602
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   12 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .