•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 345
   کد: 158317
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
   مشاور شهردار مشهد مقدس در امور شهرسازی:

   نهایی شدن تفاهم با دستگاه‌های مسوول و بازاریان برای مرمت بازار فرش مشهد

   این موضوع را به اطلاع شهردار مشهد رساندیم که بازار فرش، میراث تاریخی مشهد است لذا وظیفه داریم آن را حفظ کنیم که با دستور شهردار مشهد و حمایت شورای شهر، طرح مرمت و احیای بازار فرش مشهد کلید زده شد.
   نهایی شدن تفاهم با دستگاه‌های مسوول و بازاریان برای مرمت بازار فرش مشهد

   مشاور شهردار مشهد مقدس در امور شهرسازی از نهایی شدن تفاهم نسبی با دستگاه‌های مسوول از جمله آستان قدس رضوی، میراث فرهنگی، اوقاف و بازاریان برای احیا و مرمت بازار فرش مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، معینی در همایش" آموزه‌های احیاء و مرمت در هویت شهری با موضوع مرمت و احیاء بازار فرش مشهد" که با حضور اعضای شورای شهر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران شهری برگزار شد با اشاره به بازدید 7-8 ماه گذشته از بازار فرش و بازار سرشور مشهد افزود: پس از این بازدید دیدیم که بافت تاریخی بازار سرشور با ساخت وسازهای نامناسب از میان رفته و تنها 150 متر از بازار تاریخی فرش مشهد باقی مانده است.
   وی اضافه کرد: این موضوع را به اطلاع شهردار مشهد رساندیم که بازار فرش، میراث تاریخی مشهد است لذا وظیفه داریم آن را حفظ کنیم که با دستور شهردار مشهد و حمایت شورای شهر، طرح مرمت و احیای بازار فرش مشهد کلید زده شد.
   مشاور شهردار مشهد مقدس در امور شهرسازی با اشاره به اینکه بازار ذینفعانی از جمله کسبه، آستان قدس رضوی، اوقاف، میراث فرهنگی و شهرداری منطقه ثامن دارد لذا کمیته‌ای در راستای تعیین راهبرد تشکیل شد، اظهار کرد: اکنون نیز به تفاهم نسبی برای اجرای طرح مرمت و احیای بازار تاریخی فرش مشهد رسیده‌ایم و در حال پیمودن مراحل پایانی نهایی کردن آن هستیم.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 345
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .