•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 204
   کد: 158474
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در مراسم افتتاح 5 بوستان در مناطق کم برخوردار؛

   5 بوستان و توسعه پهنه غربی بوستان بهار با 100هزار متر مربع وسعت و 10میلیارد تومان هزینه افتتاح شد / بهره‌برداری فضای سبز ویژه بانوان در بوستان بهار تا پایان سال جاری

   با توجه به دغدغه‌های شورای شهر و شهردار مشهد در راستای افزایش فضاهای سبز مناطق کم برخوردار، 5 بوستان دیگر از جمله بوستان نظام دوست و بوستان خطی دروی در محلات کم برخوردار منطقه 3 شهرداری مشهد تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
   5 بوستان و توسعه پهنه غربی بوستان بهار با 100هزار متر مربع وسعت و 10میلیارد تومان هزینه افتتاح شد / بهره‌برداری فضای سبز ویژه بانوان در بوستان بهار تا پایان سال جاری

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس، از بهره‌برداری از فضای سبز ویژه بانوان در بوستان بزرگ بهار تا پایان سال خبر داد و گفت: برای بهره برداری از 5 بوستان و توسعه پهنه غربی بوستان بهار که در 100 هزار متر مربع اجرا شده 10 میلیارد تومان هزینه شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، خلیل الله کاظمی، در مراسم افتتاح 5 بوستان و توسعه پهنه غربی بوستان بزرگ بهار که با حضورنماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، افزود: با توجه به کمبود فضای سبز در مناطق کم برخوردار به ویژه منطقه سه، با حمایت‌های شورای شهر و تاکیدات شهردار مشهد، 10 درصد از اعتبارت امسال فضای سبز به همراه 2 میلیارد و 800 میلیون تومان از اعتبارات دولتی به ایجاد فضای سبز در منطقه 3 اختصاص داده شد.
   وی اضافه کرد: لذا با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده، 6 پروژه فضای سبز شامل فاز چهارم بوستان بهار در پهنه غربی با 48 هزار متر مربع، پارک خطی باغو در انتهای یوسف‌زاده با هفت هزار و 700 متر مربع، بوستان آسمان در شهرک مهرگان با 12 هزار و 700 متر مربع، بوستان رسالت با 5 هزار و 200 متر مربع، بوستان سیس آباد با 12 هزار و 800 متر مربع و بوستان دروی با چهار هزار و 300 متر مربع وسعت و در مجموع با هزینه 10 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که نیم متر به سرانه فضای سبز منطقه سه اضافه کرد.
   وی با بیان اینکه بوستان بهار با 83 هکتار وسعت، بزرگتر از بوستان ملت است، ادامه داد: همچنین در توسعه پهنه شرقی بوستان مسیری تحت عنوان " ارزش و ورزش " در مساحت 5 هکتار در حال احداث است و در نظر گرفته شده تا در فاز پنجم نیز آبراه تاریخی، با دو هزار و 200 متر طول که در مسیر آن اتفاقات تاریخی نمایش داده خواهد شد در بوستان بهار اجرا شود که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مسیر ارزش و ورزش تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
   کاظمی تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌های شورای شهر و شهردار مشهد در راستای افزایش فضاهای سبز مناطق کم برخوردار، 5 بوستان دیگر از جمله بوستان نظام دوست و بوستان خطی دروی در محلات کم برخوردار منطقه 3 شهرداری مشهد تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
   لازم به ذکر است از 17 مرداد ماه تا کنون و تنها طی یک ماه، مجموعه ورزشی مجهز امید و زندگی، 9 بوستان، 5 مسجد، ایستگاه استقبال از زائر و گود کشتی با چوخه توسط مدیریت شهری مشهد به بهره‌برداری رسیده است.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 204
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .