•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 315
   کد: 158524
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   رئیس کمیسیون حمل ‌و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   درصورت تغییر تعرفه الیت، قیمت ها به سال 94 باز می‌گردد

   درصورتی‌ که طرح الیت اجرایی نشود، ممکن است برخی کسبه و شهروندان یک روز کامل بدون هیچ دغدغه‌ای نسبت به پارک خودرو خود در بخشی از حاشیه خیابان اقدام کنند؛ در چنین شرایطی با توجه به روند افزایشی تعداد خودروهای درون‌شهری، بدون شک با مشکل کمبود جای پارک برای شهروندانی مواجه خواهیم شد که به منظور انجام امور روزانه خود در شهر تردد می‌کنند.
   درصورت تغییر تعرفه الیت، قیمتها به سال 94 باز می‌گردد

   رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد مقدس در برنامه رادیویی «صبح بخیر خراسان» گفت: با تصویب لایحه تغییر تعرفه الیت، تعرفه‌ها به سال 94 برمی‌گردد و اگر بررسی‌های کارشناسی در دوره قبل شورا انجام می‌شد، شاهد کاهش تعرفه‌ها در دوره چهارم نبودیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مجتبی بهاروند در گفتگوی رادیویی «صبح بخیر خراسان» به تشریح مسائلی پیرامون ترافیک هوشمند الیت پرداخت و اظهارکرد: پارک‌های حاشیه‌ای ضرورتی برای شهر مشهد است و باید ساماندهی شوند؛ درآمدهای الیت مقرر بوده به ساخت پارکینگ اختصاص یابد ولی تاکنون در این حوزه آنگونه که باید، موفقیتی حاصل نشده است.
   بهاروند، «الیت» را یکی از ابزارهایی عنوان کرد که موجب تحقق عدالت در پارک ماشین می‌شود و گفت: درصورتی‌ که طرح الیت اجرایی نشود، ممکن است برخی کسبه و شهروندان یک روز کامل بدون هیچ دغدغه‌ای نسبت به پارک خودرو خود در بخشی از حاشیه خیابان اقدام کنند؛ در چنین شرایطی با توجه به روند افزایشی تعداد خودروهای درون‌شهری، بدون شک با مشکل کمبود جای پارک برای شهروندانی مواجه خواهیم شد که به منظور انجام امور روزانه خود در شهر تردد می‌کنند.
   وی با بیان اینکه لایحه تغییر بهای خدمات الیت توسط شهرداری ارائه شده و باید در جلسه علنی شورا مطرح شود، تصریح کرد: با تصویب این لایحه، تعرفه‌ها به سال 94 بر می‌گردد؛ اگر بررسی‌های کارشناسی در دوره قبل انجام می‌شد، شاهد کاهش تعرفه‌ها در دوره چهارم نبودیم.
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: امروز تمامی نقاط شهر تعرفه‌های یکسانی دارند و با اجرای تعرفه‌های جدید شرایط بهتری حاکم می‌شود و میان خیابان‌های پرتردد و خلوت تفاوت شاهد خواهیم بود.
   بهاروند با بیان اینکه بیش از 70 درصد خودروها کمتر از نیم ساعت توقف دارند و پارک آنها در حاشیه معابر رایگان است، افزود: اجرای طرح الیت برای افرادی است که قصد دارند مدت زمانی زیادی خودرو خود را در خیابان‌های سطح شهر پارک کنند؛ شهروندان عزیز مطمئن باشند هر تصمیمی که اتخاذ شود با بررسی‌های کارشناسانه است.
    

   تعداد بازدید: 315
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .