•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 152
   کد: 158601
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   درنشست تخصصی بررسی قانون مسدودسازی و فرآیند همکاری با SME ها مطرح شد؛

   تدوین بسته های اقتصادی مشخص لازمه جذب سرمایه گذاری خارجی

   بعد از خروج آمریکا از برجام، اتحادیه اروپا برای حمایت از آسیب شرکت‌های اروپایی که با ایران همکاری می‌کنند قانون مسدود سازی را تصویب کرده است که طبق آن از شرکت‌های تجاری که بیشتر شرکت‌های کوچک و متوسط و یا همان SME ها است در همکاری با ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا حمایت خواهد کرد.
   تدوین بسته های اقتصادی مشخص لازمه جذب سرمایه گذاری خارجی

   رئیس اداره سرمایهگذاری خارجی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس، با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت سرمایهگذاری شرکتهای کوچک ومتوسط خارجی گفت: استفاده از این ظرفیتها نیازمند تدوین و پیش بینی بستههای سرمایهگذاری منظم و مشخص است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، مصطفی شریف، صبح امروز در دومین نشست تخصصی سرمایهگذاری خارجی، با موضوع "بررسی قانون مسدود سازی و فرآیند همکاری با SME ها" افزود: این نشست با هدف انتقال دانش و تبادل نظر در راستای نگاه تخصصی به سرمایه‌گذاری خارجی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های کوچک و متوسط خارجی با اجرای قانون مسدود سازی توسط اتحادیه اروپا برگزار شده است.
   وی با اشاره به قانون مسدود سازی اضافه کرد: بر اساس این قانون کشورهای ثالث نباید در سیاست‌های اتحادیه اروپا در قبال کشوری که تعهداتش را انجام داده است، دخالت کند.
   وی تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، اتحادیه اروپا برای حمایت از آسیب شرکت‌های اروپایی که با ایران همکاری می‌کنند قانون مسدود سازی را تصویب کرده است که طبق آن از شرکت‌های تجاری که بیشتر شرکت‌های کوچک و متوسط و یا همان SME ها است در همکاری با ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا حمایت خواهد کرد.
   وی با بیان اینکه هر چند که این شرکت‌ها کوچک و متوسط هستند اما می‌توانند نیازهای مدیریت شهری را برطرف کنند، اظهار کرد: اما این شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری نیاز به شریک در ایران دارند که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و سازمان‌های شهرداری مشهد می‌توانند این کار را انجام دهند.
   شریف ادامه داد: بر همین اساس در این نشست از مجموع سرمایه‌گذارانی که با شهرداری همکاری می‌کنند دعوت کرده‌ایم تا با تبادل نظر زمینه را برای همکاری و مشارکت با شرکت های SME را آماده کنیم.
   وی با اشاره به اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی کم تجربه و کم دانش هستیم، گفت: ما این حوزه را زیاد جدی نگرفته‌ایم ودلیل آن نیز این است که نسبت به این حوزه آگاهی کمی داریم که این آگاهی باید افزایش پیدا کند.
   وی افزود: برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری باید بسته‌های اقتصادی مشخصی را تدوین کنیم زیرا سرمایه‌گذار خارجی به دنبال بسته‌های مشخص و منظم اقتصادی است .
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 152
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .