•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 118
   کد: 158602
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   مشاور مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران:

   باید با پدیده تجارت و سرمایه گذاری خارجی کنار بیاییم/ مشارکت شرکت های داخلی با شرکت های خارجی باعث کاهش فرار مغزها می شود

   اکنون ما جزو اولین کشورهایی هستیم که فرار مغز‌ها داریم زیرا نمی‌توانیم نیروی کار متخصص را حفظ کنیم لذا مشارکت شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی این موضوع را کاهش می دهد.
   باید با پدیده تجارت و سرمایه گذاری خارجی کنار بیاییم/ مشارکت شرکتهای داخلی با شرکتهای خارجی باعث کاهش فرار مغزها میشود

   مشاور مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: باید با پدیده تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی کنار بیاییم.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، کوروش طاهر ‌فر، در دومین نشست تخصصی "قانون مسدود‌سازی و فرآیند همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط خارجی SME" با بیان اینکه در منطقه‌ای قرار داریم که باید از ظرفیت شرکت‌های کوچک و متوسط خارجی در سرمایه‌گذاری استفاده کنیم، اظهار کرد: اکنون و در کنار تجارت جهانی جریانی از سرمایه‌گذاری در جهان به حرکت در آمده است که در پی آن شرکت‌ها نیاز بیشتری به فعالیت‌های بین المللی و ادغام در بازارهای خارجی پیدا کرده‌اند.
   وی ادامه داد: در حال حاضر اقتصاد با سرعت باور نکردنی در حال حرکت به سمت جهانی شدن است لذا تمام اقتصادها باید در قبال این تحول سناریوها و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.
   وی به دلایل مطرح شدن استفاده از ظرفیت شرکت‌های کوچک و متوسط اشاره و تصریح کرد: خروج یکجانبه آمریکا از برجام، خروج شرکت‌های بزرگ خارجی، وابستگی شدید اهداف برنامه ششم توسعه به منابع مالی و تکنیکی خارجی، انتظارات از اروپا برای جبران آثار خروج آمریکا از برجام از جمله دلایلی است که همکاری با شرکت‌های کوچک ومتوسط اروپایی در دستور کار قرار گرفت.
   طاهری‌فر همچنین به مزایای استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های کوچک و متوسط خارجی اشاره کرد و گفت: کاهش شکاف تکنولوژی و مدیریت، کاهش نیروی کار عادی، افزایش اشتغال نیروهای بسیار متخصص، افزایش قابل توجه بهره‌وری بنگاه‌های اقتصادی، کاهش شکاف مالی در برنامه ششم توسعه و دسترسی به بازارهای جدید از جمله مزایای استفاده از این ظرفیت‌ها است.
   مشاور مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود: اکنون ما جزو اولین کشورهایی هستیم که فرار مغز‌ها داریم زیرا نمی‌توانیم نیروی کار متخصص را حفظ کنیم لذا مشارکت شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی این موضوع را کاهش می دهد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .