•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 135
   کد: 158605
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد؛

   پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبر نوری شهرداری مشهد متصل شد

   با ایجاد ارتباطات جدید، پهنای باند انتقال اطلاعات در این ساختمان‌ها چندین برابر افزایش یافته و ضمن افزایش امنیت و پایداری، سرعت سیستم‌ها نیز به چندین برابر سرعت قبلی خود رسیده است.
   پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبر نوری شهرداری مشهد متصل شد

   مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اتصال پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبر نوری شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، " محمد جواد رجائیان" با اعلام این مطلب گفت: ایجاد فیبر نوری شهرداری در راستای تحقق شهرداری الکترونیک انجام می‌شود به نحوی که شهرداری مشهد با تأمین این بستر سعی دارد به اهداف شهر هوشمند نزدیک‌تر شو..
   وی با بیان اینکه ارتباط سازمان‌های تابعه شهرداری و مناطق جزو اولویت‌های این طرح در مرحله اول بوده است، گفت: با ایجاد ارتباطات جدید، پهنای باند انتقال اطلاعات در این ساختمان‌ها چندین برابر افزایش یافته و ضمن افزایش امنیت و پایداری، سرعت سیستم‌ها نیز به چندین برابر سرعت قبلی خود رسیده است.
   رجائیان همچنین در خصوص عملیات اتصال پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبر نوری شهرداری مشهد اظهار داشت: با توجه به آغاز عملیات اجرایی ساخت پایانه اصلی و تا زمان بهره‌برداری کامل به صورت موقت پایانه آزادی فعلی به شبکه متصل شد که در این خصوص اقدامات انجام شده شامل عملیات کابل‌کشی از حوضچه کنار زیرگذر قطار شهری به کانکس کنترلی و کانکس مدیر خط پایانه اتوبوسرانی(پایانه آزادی) و نصب پچ پنل در داخل هر دو کانکس و در نهایت ارتباط هر دو کانکس بر روی شبکه فیبر بوده است .
   مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، انتقال حجم وسیع اطلاعات به صورت متن، صوت و تصویر با سرعت بالا، پهنای باند وسیع، سادگی توسعه ظرفیت، درجه اطمینان بالا و سهولت نگهداری، مقاومت بیشتر در برابر تغییرات دما و شرایط جوی، هزینه‌های اقتصادی پایین و به صرفه و ایمنی با درصد بالا را از مزایای استفاده از فیبر نوری در شهرداری مشهد عنوان کرد.
   وی در خاتمه اظهار داشت: شهرداری مشهد به عنوان یکی از نهادهای خدمات‌رسان بیشترین تعاملات را با شهروندان دارد، که با اجرای طرح توسعه شبکه اینترانت شهرداری با استفاده از زیرساخت‌های مخابراتی شهر، نیازهای ارتباطی شهرداری مشهد برای تامین سرویس‌های شهر هوشمند و در اختیار گذاشتن این سرویس‌ها به شهروندان، تا حدود زیادی تامین خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 135
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .