•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 473
   کد: 159464
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهدمقدس خبر داد؛

   ارائه طرح‌های حمایتی از آتش‌نشانان به صحن علنی شورا

   آموزش‌های شهروندی در حوزه ایمنی بسیار مهم بوده و مانع خیلی از حوادث خواهد شد؛ در برنامه عملیاتی 1400-97 شهرداری، موضوع آموزش شهروندی در تمامی حوزه‌ها و توجه ویژه به سمن‌ها مدنظر است.
   ارائه طرح‌های حمایتی از آتش‌نشانان به صحن علنی شورا

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد مقدس گفت: حمایت از نیروی‌های آتش‌نشانی یکی از رویکردهای شورای پنجم شهر مشهد است و در همین راستا 3 طرح حمایتی در کمیسیون خدمات شهری در دست تهیه است.
   به گزارش پایگاه ‌اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری ظهر امروز و در حاشیه آیین بهره‌برداری از ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی و نوسازی ناوگان خدمات‌شهری که همزمان با روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن این مناسبت، اظهارکرد: در حوزه توسعه شهر آنطور که شایسته است، متوازن پیش‌ نرفته‌ایم و در زمینه ایمنی نسبت به سایر جنبه‌ها عقب‌تر بوده و باید نسبت به جبران آن تعجیل شود.
   حاجیان شهری با بیان اینکه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام داده است، گفت: با این‌ وجود، تحقق توسعه متوازن حمایت‌های دولت را نیز می‌طلبد چرا که پرداختی از سمت آنها کم بوده و از سوی دیگر منابع مالی شهرداری محدود است.

   وی تصریح کرد: در ایران سالانه بین 10 تا 20 هزار حادثه ناشی از حریق و یا امداد و نجات رخ می‌دهد که آمار چشمگیری است؛ با افزایش آگاهی مردم و ایمن‌سازی بیشتر می‌توان در جهت کاهش این آمار گام برداشت.
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد در ادامه به تشریح اهمیت آموزش همگانی در خصوص مقابله با حوادث پرداخت و اظهارکرد: آموزش‌های شهروندی در حوزه ایمنی بسیار مهم بوده و مانع خیلی از حوادث خواهد شد؛ در برنامه عملیاتی 1400-97 شهرداری، موضوع آموزش شهروندی در تمامی حوزه‌ها و توجه ویژه به سمن‌ها مدنظر است.
   حاجیان شهری افزود: مشهد مقدس بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد و تعداد زیادی دانش‌آموز نیز در خود جای داده است؛ این دو عامل، فرصت بسیار مغتنمی برای آموزش دادن به ایشان است.
   وی خاطرنشان کرد: می‌توان با هماهنگی آموزش و پرورش به صورت مداوم در روزهایی مشخص به دانش‌آموزان گروه‌های سنی مختلف و تحصیلات متفاوت آموزش‌های مقابله با حوادث غیرمترقبه ارائه نمود؛ همچنین در سطح محلات با هماهنگی شوراهای اجتماعی محلات و دوام ثامن و ... می‌توان اطلاعات و آموزش های لازم به مردم عزیزمان ارائه داد.
   حاجیان شهری در ادامه صحبت‌های خود به تشریح برنامه‌های کمیسیون خدمات شهری پرداخت و با بیان اینکه امسال حدود 30 میلیارد تومان تسهیلات برای خرید تجهیزات ایمنی در حوزه آتش‌نشانی و همچنین 15 میلیارد تومان بودجه عمرانی حوزه خدمات آتش‌نشانی در نظر گرفته شده است، گفت: نیروی انسانی با انگیزه برای هر مجموعه‌ای حیاتی و مهم است؛ حمایت از نیروی انسانی یکی از اولویت‌های شورای پنجم شهر مشهد بوده و در همین راستا 3 طرح حمایتی در کمیسیون خدمات شهری در دست تهیه است.
    

   تعداد بازدید: 473
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .