•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 176
   کد: 159601
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
   رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور:

   وظیفه اصلی مراکز نوآوری شهری کمک به مدیریت شهری است

   شهرداری مشهد نیز در یکسال گذشته اقدام به راه‌اندازی مرکز نوآوری شهری کرده است و در این زمینه هدف‌های مختلفی را دنبال می‌کند.
   وظیفه اصلی مراکز نوآوری شهری کمک به مدیریت شهری است

   رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور وظیفه اصلی مراکز نوآوری شهری را کمک به مدیریت شهری عنوان کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل‌شیخ بیان کرد: تفاوت عمده مراکز نوآوری شهرداری‌های کلانشهرهای کشور همچون مشهد، تبریز و غیره با سایر مراکز در کمک به مدیریت شهری در حل معضلات و مشکلات شهر و دستیابی به راه حل ها در اداره شهر دانست.
   وی گفت: شهرداری مشهد نیز در یکسال گذشته اقدام به راه‌اندازی مرکز نوآوری شهری کرده است و در این زمینه هدف‌های مختلفی را دنبال می‌کند.
   معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری مشهد تصریح کرد: ایجاد ارتباط با دانشگاه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه با آنها، به عنوان مرجعی که بتواند نیازهای حوزه خلاقیت را دسته بندی نماید، تا در نهایت بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خصوصی و استارت آپ ها استفاده کنیم، به عبارتی دیگر اتصال شتاب دهنده‌های بخش خصوصی و دولتی به بدنه مدیریت شهری در کلانشهرها ، از دیگر اهداف راه‌اندازی مراکز نوآوری است
   رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور افزود: این روش‌ها شامل ارتباط با دانشگاه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه با آنها، تعامل سازنده با اساتید و دانشجویان و سازمان‌های مختلف به جهت آشنایی بیشتر با چالش‌های شهری می‌باشد.
   آل شیخ گفت: زیرساخت‌هایی نیز برای جلب مشارکت در این مراکز پیش‌بینی شده است؛ در حقیقت این مراکز نیازمند ورودی‌هایی هستند تا بتوانند با بهره‌گیری از مجموعه‌های دانشگاهی و مراکز دانش بنیان به رفع چالش‌های شهری و رسیدن به پاسخ مشکلات آن برسند و به طور مثال در شهرداری مشهد این اطلاعات ورودی، در قالب‌های مختلف همچون نظام ایده شهر که همان ایده‌های مردمی است به ایده‌های پژوهشی تبدیل و با مداخله صحیح بعضا به کسب و کارتبدیل شود.
   وی گفت: قطعا یکی دیگر از اهداف ما در راه‌اندازی مراکز نوآوری شهری، تجاری سازی و اتصال ایده‌های خوب شهری به این چرخه خواهد بود، لذا به جهت تکمیل این چرخه، دو زیرساخت تامین سرمایه‌گذاری و دیگری استفاده از ایده‌های خرد که جنبه‌های عام‌المنفعه دارند، الزامی است که در این مراکز فرایندهای مشخصی برای آن پیش‌بینی شده است.
    

   تعداد بازدید: 176
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .