•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 250
   کد: 160296
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   به مناسبت روز جهانی بینایی صورت می‌گیرد؛

   سنجش رایگان بینایی شهروندان در پایگاه‌های سلامت شهرداری

   با توجه به اهمیتی که بینایی در سلامت عمومی و شیوع اختلالات قابل اجتناب بینایی در جهان وکاستی‌هایی که در زمینه درمان آن وجود دارد، برنامه جهانی با عنوان چشم‌انداز 2020 تدوین شده است که هدف آن در واقع رفع دلایل قابل اجتناب اختلالات بینایی و نابینایی تا سال 2020 می‌باشد.
   سنجش رایگان بینایی شهروندان در پایگاه‌های سلامت شهرداری

   مشاور شهردار مشهد در امور شهروندان معلولان از سنجش رایگان بینایی شهروندان در پایگاه‌های سلامت شهرداری، به مناسبت روز جهانی بینایی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرشته تنهایی با اشاره به دو تاریخ در سال برای افراد دارای معلولیت نابینایی بیان کرد: دومین 5 شنبه ماه اکتبر هر سال به نام روز جهانی بینایی اختصاص یافته است و روز دیگری نیز در تاریخ 15 اکتبر نیز با نام روز جهانی عصای سفید و امنیت نابینان قرار دارد که مصادف با 23 مهرماه است.
   وی در ادامه افزود: با توجه به اهمیتی که بینایی در سلامت عمومی و شیوع اختلالات قابل اجتناب بینایی در جهان وکاستی‌هایی که در زمینه درمان آن وجود دارد، برنامه جهانی با عنوان چشم‌انداز 2020 تدوین شده است که هدف آن در واقع رفع دلایل قابل اجتناب اختلالات بینایی و نابینایی تا سال 2020 می‌باشد.
   تنهایی ابراز کرد: این برنامه در سال 2000 میلادی تصویب و به صورت دوره‌ای در هر 5 سال، با توجه به ضرورت‌های جامعه بازنگری می‌شود.
   وی ادامه داد: این برنامه حاصل شراکت راهبردی بین آژانس بین‌المللی پیشگیری از نابینایی و سازمان جهانی بهداشت است.
   مشاور شهردار مشهد مقدس در امور شهروندان معلول اظهار کرد: شهرداری مشهد نیز در این بحث ورود یافته است و امسال در روز پنج شنبه مراسمی را از سوی دانشگاه علوم پزشکی، انجمن اپتومتریست‌ها و با همکاری سازمان بهزیستی، شهرداری و سازمان استثنایی برگزار خواهد کرد.
   تنهایی خاطر نشان کرد: این برنامه در راستای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به جامعه صورت می‌گیرد.
   وی اضافه کرد: همچنین شهرداری مشهد، پایگاه‌های سلامتی را به صورت رایگان در اختیار اپتومتریست‌ها و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اختصاص داده است که بینایی شهروندان را مورد سنجش قرار خواهند داد.
   زهرا غلامی
    

   تعداد بازدید: 250
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .