•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 183
   کد: 161981
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
   نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در مادرید:

   مشهد با اراده و تدبیر مقصد گردشگران خارجی می‌شود/ تدوین گزارش سفر مادرید برای کمیسیون‌های تخصصی

   «هر 300 متریک ایستگاه مترو» یکی از شعارهای مدیریت شهری مادرید است و امروز در بازدید از مناطق کم برخوردار نیز مشاهده کردم که حتی در خیابان‌های فرعی نیز این مهم رعایت شده است و این نشان از آن دارد که مدیران شهری مادرید برنامه‌ریزی قوی دارند و سال‌هاست روی زیربنا و زیرساخت‌های یک شهر مدرن و پیشرفته و توسعه‌یافته کارکرده و سرمایه‌گذاری کردند.
   مشهد با اراده و تدبیر مقصد گردشگران خارجی می‌شود/ تدوین گزارش سفر مادرید برای کمیسیون‌های تخصصی

   نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه گزارش سفر مادرید به کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر ارائه می‌شود، گفت: مشهد با اراده و تدبیر مقصد گردشگران خارجی می‌شود.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهر مادرید، پایتخت اسپانیا یکی از شهرهای گردشگری در اروپا است که توانسته قدم‌های بزرگی در حوزه کاهش ترافیک و آلودگی هوا و همچنین توسعه حمل‌ونقل عمومی بردارد.

   حمیدرضا موحدی زاده، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز با حضور در این شهر بازدید میدانی از مادرید داشت و در این مورد اظهار کرد: شهر مادرید پیشرفت‌های زیای در حوزه حمل‌ونقل عمومی، پسماند و توسعه فضای سبز داشته و ما سعی کردیم با آشنایی و کسب تجربه، حداکثر استفاده را از این سفر ببریم.
   وی افزود: البته مادرید در اروپا است آن‌ها سال‌هاست که در مسیر توسعه قرار گرفتند و استانداردهای لازم زندگی را فراهم کرده‌اند البته ما نیز در شهر مشهد مقدس ظرفیت‌های قوی از نظر فرهنگی داریم که اگر تدبیر و اراده‌ای باشد می‌توانم آن‌چنان‌که شایسته شهروندان است شهر را آماده کنیم تا از زندگی لذت ببرند و احساس بهتری داشته باشند.

   موحدی زاده بیان کرد: تجارب این سفر در قالب یک گزارش تدوین و به اعضای شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود همچنین با ارائه به شهرداری و طرح در کمیسیون‌های تخصصی قطعاً با ذهنی توسعه‌یافته‌تر به پدیده‌های شهری نگاه خواهیم کرد و تأکید می‌کنم لوازم کار اگر فراهم شود و اراده‌ای باشد ما هم متوانیم بهتر از این باشیم.

   نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مردمان مادرید، پرانرژی، پرجنب‌وجوش، بانشاط و پر امید هستند، گفت: این موضوع ریشه در فرهنگ و تاریخ کشور اسپانیا و البته شهر مادرید دارد اما نظام مدیریتی نیز نظامی توسعه‌گرا است و توانسته از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهر استفاده کند.

   موحدی زاده تصریح کرد: «هر 300 متریک ایستگاه مترو» یکی از شعارهای مدیریت شهری مادرید است و امروز در بازدید از مناطق کم برخوردار نیز مشاهده کردم که حتی در خیابان‌های فرعی نیز این مهم رعایت شده است و این نشان از آن دارد که مدیران شهری مادرید برنامه‌ریزی قوی دارند و سال‌هاست روی زیربنا و زیرساخت‌های یک شهر مدرن و پیشرفته و توسعه‌یافته کارکرده و سرمایه‌گذاری کردند.

   وی با بیان اینکه مدیریت شهری مادرید با مشارکت مردم بودجه مشارکتی برای خود تعریف کرده، اظهار کرد: از هرجایی که امکان داشته باشد از مردم عوارض دریافت می‌کنند و البته شهروندان نیز مشارکت خوبی در این حوزه دارد.

   نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در پایان خاطرنشان کرد: با اقداماتی که در شهر مادرید انجام‌شده آلودگی هوا بسیار پایین است و ترافیکی در شهر حس نمی‌شود و درواقع با تمام بزرگی شهر بر روی عناصر و مؤلفه‌های شهری به‌خوبی کارکرده‌اند 

   تعداد بازدید: 183
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .