•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 372
   کد: 162010
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
   شهردار مشهد در روز شهادت امام رضا(ع)؛

   خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر با قوت ادامه دارد/ آماده باش ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در پایانه مسافربری امام رضا(ع) برای بازگشت زائران

   استقرار خودروهای آتش نشانی در نقاط حساس شهر به ویژه در مجاورت ایستگاههای استقبال از زائر، تامین ۳ تن کیسه زباله برای ایستگاههای استقبال از زائر و مردم و تامین آب غیر شرب جهت ایستگاههای استقبال از زائر از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه خدمات شهری شهرداری می باشد.
   خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر با قوت ادامه دارد/ آماده باش ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در پایانه مسافربری امام رضا(ع) برای بازگشت زائران

   شهردار مشهد از ادامه داشتن خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر با تمام توان توسط مجموعه نیروهای مدیریت شهری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی با تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم(ص )، امام حسن مجتبی(ع ) و امام رضا(ع )، در مورد اقدامات صورت گرفته از سوی مدیریت شهری برای پذیرایی مطلوب از زائران در این ایام اظهار داشت: در حوزه حوزه خدمات شهری نسبت به آماده باش و بکارگیری۵ هزار و ۷۰۰ نیروی خدمات شهری جهت نظافت و جمع آوری زباله بصورت ۳ شیفت در اطراف حرم مطهر اقدام شده است.
   وی افزود: بکارگیری همکاران خدمات شهری در کنار ایستگاههای استقبال از زائر به منظور جمع آوری ضایعات ایستگاهها و پاکسازی تا عمق ۱۰ کیلومتری خارج از محدوده خدمات شهری نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.
   توزیع ۳۰۰۰ کیلو کیسه زباله در میان زائران و ایستگاه های استقبال از زائر
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به تحویل و استقرار ۱۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسیر تردد زائران پیاده، ادامه داد: استقرار خودروهای آتش نشانی در نقاط حساس شهر به ویژه در مجاورت ایستگاههای استقبال از زائر، تامین ۳ تن کیسه زباله برای ایستگاههای استقبال از زائر و مردم و تامین آب غیر شرب جهت ایستگاههای استقبال از زائر از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه خدمات شهری شهرداری می باشد.
   وی تصریح کرد: همچنین نسبت به بکارگیری و مشارکت فعال ثمن ها و نهادهای مردمی برای ارائه خدمات شهری به ویژه جمع اوری زباله از سطح شهر، نصب ۹۶ المان مناسبتی مخصوص ایام شهادت ورحلت حضرت رسول اکرم و امام رضا (ع)، فضا ارایی بالغ بر ۴۳ بیلبورد و ۵۳ رول اپ وپل عابر پیاده با محتوای احادیث پیامبر(ص) ، امام حسن (ع) و امام رضا علیه السلام و در اختیار قرار دادن رول اپ به سازمان های آستان قدس، اوقاف، سپاه و...برای فضا آرایی شهری متناسب با این ایام اقدام شده است.
   آماده باش ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در پایانه مسافربری امام رضا(ع ) برای بازگشت زائران
   شهردار مشهد در باره اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل نیز گفت: افزایش خطوط اتوبوسرانی محدوده حرم مطهر از ۲۰۰ به ۳۵۰ دستگاه، افزایش ساعات خدمات رسانی قطارشهری از ۶ صبح تا ساعت ۲۴، کاهش سرفاصله قطارها تا ۴/۵دقیقه در ساعات اوج مسافر در این حوزه صورت گرفته است.
   تقی زاده خامسی اذعان داشت: افزایش تاکسی های حاشیه هسته مرکزی که دارای محدودیت ترافیک هستند تا یک هزار دستگاه و تعداد ۱۰۰ دستگاه ون که از این تعداد ۵۰ دستگاه به صورت رایگان و صلواتی خدمت رسانی می کنند.
   وی با اشاره به شکسته شدن رکورد جابجایی مسافر در خطوط قطار شهری مشهد در روز دوشنبه با ۲۱۰ هزار نفر، ادامه داد: در پایانه های مسافربری نیز تا کنون ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس به صورت شبانه روزی به زائران خدمت رسانی کرده اند و هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس فقط در پایانه مسافربری امام رضا به صورت آماده باش برای بازگشت زائران به شهرهای خود حضور دارند.
   احمد پورمفردی

   تعداد بازدید: 372
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .