•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 309
   کد: 162662
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
   معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد:

   شهرداری مشهد برای نخستین بار هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای ندارد

   تاکنون تنها 2 کلانشهر مشهد و تبریز بدهی‌های معوقه خود را تسویه کرده‌اند.
   شهرداری مشهد برای نخستین بار هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای ندارد

   معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد برای نخستین بار هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای ندارد و در حال حاضر از لیست سیاه بانک مرکزی و بورس خارج شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نایینی عنوان کرد: شهرداری مشهد در ابتدای سال 96 با رکود پرداخت بدهی‌های معوقه روبرو بود؛ عدم پرداخت 5 سری از سودهای علی‌الحساب اوراق مشارکت به شرکت سپرده‌گذاری بورس و سررسید اقساط بانک‌های شهر، تجارت و ملت، شهرداری را در انتشار اوراق مشارکت از سال 96 به چالش کشیده بود.
   وی در ادامه افزود: بازار ثانویه اوراق مشارکت در بورس و فرابورس انجام می‌گیرد که براساس قوانین در هر دوره 3 ماهه سود آن به حساب شرکت سرمایه‌گذاری جهت واریز به حساب دارندگان اوراق مشارکت انتقال می‌یابد.
   معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد تصریح کرد: عدم تحقق این امر از ابتدای سال 96 و در دوره گذشته، شهرداری مشهد را در لیست سیاه بانک مرکزی و بورس قرار داده بود که با پرداخت معوقات و خروج از لیست سیاه در اولویت قرار گرفت.
   خواجه نایینی با تاکید بر اینکه در جلسات موثر شهرداری با بانک‌ها بدهی‌های معوقه تعیین تکلیف شد، اظهار داشت: تاکنون تنها 2 کلانشهر مشهد و تبریز بدهی‌های معوقه خود را تسویه کرده‌اند.
   وی عنوان کرد: در حال حاضر شهرداری مشهد هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای ندارد و از لیست سیاه خارج شده است؛ در نظر داریم در سال جاری نسبت به انتشار اوراق جدید در زمینه خطوط قطارشهری، بافت فرسوده حرم مطهر و.... اقدام کنیم.
   معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد به کسب رتبه نخست شهر مشهد در انتشار، تعداد، زمان و مبلغ اوراق مشارکت اشاره کرد و بیان کرد: شهرداری مشهد در نظر دارد تا پایان سال 97 مبلغ 700 میلیارد تومان بابت خطوط قطارشهری، 300 میلیارد تومان بابت احداث فاز اول پایانه غرب مشهد، 200 میلیارد تومان بابت نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی و 500 میلیارد تومان بابت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر منتشر کند.
    

   تعداد بازدید: 309
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .