•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 170
   کد: 162751
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در برنامه رادیویی «شهرما»:

   15 درصد شارژ من کارت‌ها با دستگاه‌های خودشارژ انجام می‌شود / از پیام رسان گپ، شارژ الیت و بلیت تک سفره مترو بخرید

   در این مدت خوشبختانه استقبال خوبی از سمت شهروندان از این طرح صورت گرفته است و در اکثر باجه‌هایی که شارژ من کارت را به صورت حضوری انجام می‌دهند دستگاه شارژ الکترونیک من کارت نصب و همینطور برای تمام ایستگاه‌های قطارشهری در دو سوی مسیر رفت و برگشت، این دستگاه‌ها نصب شده است.
   15 درصد شارژ من کارت‌ها با دستگاه‌های خودشارژ انجام می‌شود / از پیام رسان گپ، شارژ الیت و بلیت تک سفره مترو بخرید

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با گذشت دو ماه از زمان اجرای طرح نصب دستگاه‌های الکترونیکی شارژ من کارت، شاهد استفاده 15 درصدی شهروندان از این دستگاه‌ها برای شارژ من کارت‌های خود و استفاده از مشوق آن هستیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان در خصوص استفاده شهروندان از دستگاههای شارژ الکترونیکی که در مناطق مختلف شهر پیش‌بینی شده و طرح تشویقی شارژ به روش الکترونیک بیان کرد: طرح شارژ تشویقی من کارت برای شهروندانی که از شارژ الکترونیکی و بدون دخالت عوامل انسانی، استفاده می‌کنند از اول مهر ماه 97 و با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر، به مدت شش ماه تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
   وی افزود: در این مدت خوشبختانه استقبال خوبی از سمت شهروندان از این طرح صورت گرفته است و در اکثر باجه‌هایی که شارژ من کارت را به صورت حضوری انجام می‌دهند دستگاه شارژ الکترونیک من کارت نصب و همینطور برای تمام ایستگاه‌های قطارشهری در دو سوی مسیر رفت و برگشت، این دستگاه‌ها نصب شده است.
   رجائیان تصریح کرد: در حال حاضر با گذشت دو ماه از اجرای طرح، طبق اطلاعات دریافتی نسبت شارژ الکترونیکی به کل شارژ روزانه‌ای که شهروندان انجام می‌دهند به 15 درصد رسیده است که این مهم نشان دهنده این است که شهروندان توانستند با این طرح ارتباط برقرار کنند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اذعان کرد: همانطور با توجه به استقبال شهروندان از این طرح برنامه توسعه هم داریم به نحوی که در یکی دو ماه آینده در برخی ایستگاه‌های اتوبوس پرتردد، مثل پایانه‌ها و ایستگاه‌هایی که دورافتاده بوده و آغاز خط هست و شهروندان درخواست شارژ داشتند، دستگاه شارژ الکترونیک من کارت نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
   وی در خصوص شارژ غیرحضوری الیت توسط پیام‌رسان گپ نیز گفت: برای اینکه دسترسی برای شارژ الیت را گسترش بدهیم چندین روش پیش‌بینی شد. در روش دریافت نقدی شارژ الیت توسط پارکبان‌ها، با توجه به اعتراضات برخی شهروندان، چند ماهی است که این موضوع متوقف شده و در این خصوص بر روی دستگاه‌هایی که در اختیار پارکبان‌ها قرار دارد امکانی برقرار شده است تا شهروندان بتوانند هم از طریق کارت بانکی و هم من کارت، شارژ الیت را پرداخت کنند.
   رجائیان ادامه داد: در روش‌های غیرحضوری شارژ الیت هم علاوه بر این که این کار از قبل از طریق وب سایت اطلاع‌رسانی شرکت الیت انجام می‌شد، اخیرا با توافقی که با پیام‌رسان گپ شده است و این پیام‌رسان یکی از دو پیام‌رسان بومی منتخب مورد تایید وزارت ارتباطات می‌باشد، سرویس الکترونیک فراهم شده است تا از این طریق شهروندان بتوانند هم شارژ الیت و هم بلیت تک سفره مترو را از طریق این پیام‌رسان انجام بدهند.
    

   تعداد بازدید: 170
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .