•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 338
   کد: 162855
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
   پیشنهاد استاد ایران شناس چینی در دیدار با رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:

   خواهرخواندگی شهر شی اَن چین با مشهد برقرار شود/زمینه سفر چینی‌ها به مشهد را فراهم کنید

   استان خراسان و شهر مشهد، منطقه مقدسی است که می‌توان به عنوان یک شهر توریستی به آن نگریست و چینی‌ها دوست دارند به این شهر سفر کنند که باید زمینه‌هایش فراهم شود. آرامگاه فردوسی و وجود حکیم فردوسی در این شهر، فرصت بزرگی است که خواندن اشعار فردوسی می‌تواند برای چینی‌ها جذاب باشد.
   خواهرخواندگی شهر شی اَن چین با مشهد برقرار شود/زمینه سفر چینی‌ها به مشهد را فراهم کنید

   استاد ایران شناس چینی گفت: خواهر خواندگی بین شهرهای شی ان چین با مشهد برقرار شود تا همکاری ها گسترش یابد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جونگ یی هان، استاد ایران شناس دانشگاه تربیت مدرس شهر شی اَن استان شیاشی کشور چین در دیدار با رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر و مدیران شهری و همچنین اساتید دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان کرد: شهر شی ان، شهری باستانی است که دو هزار سال قدمت دارد. روابط شی ان از دیرباز با ایران برقرار بوده و به بیش از دو هزار سال باز می‌گردد.
   وی افزود: در تاریخ چین بسیار در مورد سرزمین ایران نوشته شده است که با مطالعه آن به گذشته ایران می‌توان پی برد. دانشمندان بسیاری در چین در مورد زبان فارسی تحقیق کرده‌اند برای همین فرهنگ ایران روی غرهنگ چین بسیار تاثیر گذاشته است.
   این استاد ایران شناس چینی ادامه داد: آمدن ما به مشهد هم واکنش مثبت فرهنگ چین و ایران بود. با مشترکاتمان می‌توانیم همکاری‌های زیادی را رقم بزنیم. البته باید از کارهای کوچکی همکاری ما آغاز شود تا سپس آرزوهای بزرگمان در این زمینه محقق شود. برگزاری این جلسه مشترک، روش خوبی برای آغاز همکاری‌های مشترک است.
   جونگ یی هان اذعان داشت: دانشمندان چینی از حضور اندیشمندان و مدیران شهری مشهد در چین خوشحال خوهند شد تا این نشست‌ها و همکاری‌ها ادامه یابد. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های چین مرکز ایران شناسی دارند که هر روز در حال توسعه است و به همین سبب می‌توانیم همکاری‌هایمان را در زمینه علمی آغاز نماییم.
   وی عنوان کرد: استان خراسان و شهر مشهد، منطقه مقدسی است که می‌توان به عنوان یک شهر توریستی به آن نگریست و چینی‌ها دوست دارند به این شهر سفر کنند که باید زمینه‌هایش فراهم شود. آرامگاه فردوسی و وجود حکیم فردوسی در این شهر، فرصت بزرگی است که خواندن اشعار فردوسی می‌تواند برای چینی‌ها جذاب باشد.
   این استاد ایران شناس چینی با پیشنهاد ایجاد مسیر جدیدی برای مسافرت چینی‌ها به مشهد و بالعکس از طریق دوشنبه تاجیکستان، افزود: پیشنهاد می‌دهم خواهر خواندگی مشهد و شین چین برقرار شود تا روابط و همکاری‌ها افزایش یابد. باید کارها با سرعت انجام شود و هر چه زودتر عملیاتی گردد.
   وی با خطاب قرار دادن مردم چین و همه مردم جهان و گفتن این جمله که: «اگر عاشقید به مشهد سفر کنید و اگر می خواهید عاشق شوید، باز هم به مشهد سفر کنید»، بیان کرد: امیدوارم مردم چین و توریست‌های این کشور به مشهد سفر کنند و شما هم جاذبه‌های بیشتری برای توریست‌های همه جهان به خصوص کشور چین در مشهد ایجاد کنید.
   در این دیدار، استاد یاحقی، الهی و قامتی از اساتید زبان و ادبیات فارسی و تاریخ دانشگاه فردوسی و همچنین شالچیان، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی، فرهادی‌نیا، مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد نیز حضور داشتند.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 338
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .