•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 70
   کد: 163427
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
   به همت سازمان اتوبوسرانی و به بهانه دوازدهم آذر روز جهانی معلولان؛

   دوره آموزشی"چگونه به افراد معلول کمک کنیم "برگزار شد

   یکی از مشکلات ما سال‌های گذشته مسائل و مشکلات ما این بود که در سطح شهر اتوبوس‌های مناسب برای معلولان وجود نداشت اما با پیگیری‌هایی که انجام شد 152 دستگاه اتوبوس کف کوتاه مجهز به رمپ به سازمان اضافه شد.
   دوره آموزشی"چگونه به افراد معلول کمک کنیم "برگزار شد

   در راستای آشنایی و آموزش اتوبوسرانان برای کمک به معلولان دوره آموزشی "چگونه به افراد معلول کمک کنیم" برگزار شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، همزمان با دوازدهم آذر روزجهانی معلولان و در راستای آشنایی اتوبوسرانان در برخورد با معلولان دوره آموزشی "چگونه به افراد معلول کمک کنیم " به همت اتوبوسرانی شهرداری مشهد برگزار شد.
   میرسجاد موسوی، رییس هیات مدیره انجمن حامیان شهر بدون مانع در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی با بیان اینکه یکی از مطالبات عمده ما آگاهی جامعه در برخورد مناسب با معلولان است، اظهار کرد: آگاه‌سازی نسبت به توانمندی‌های معلولان و برخورد همراه با درک درست از شرایط آنها باید در جامعه به گونه‌ای باشد تا معلولان با مشکلات کمتری روبه رو شوند.
   حسینی، مدیرعامل انجمن حامیان شهر بدون مانع نیز در این خصوص گفت: یکی از مشکلات ما سال‌های گذشته مسائل و مشکلات ما این بود که در سطح شهر اتوبوس‌های مناسب برای معلولان وجود نداشت اما با پیگیری‌هایی که انجام شد 152 دستگاه اتوبوس کف کوتاه مجهز به رمپ به سازمان اضافه شد.
   وی افزود: لذا به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که برای آشنایی اتوبوسرانان با نحوه رفتار با معلولان و افراد کم توان آموزش‌هایی به آنها ارائه شود.
   همچنین فرشته تنهایی، فعال حقوق افراد دارای معلولیت نیز در این خصوص اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی در واقع یادآوری انتظارات معلولان از سازمان اتوبوسرانی است تا بدانند که شهروندان دارای معلولیت هم مانند سایر شهروندان باید بتوانند از امکانات حمل و نقل عمومی استفاده کند لذا باید شرایط را برای این افراد در جامعه آماده کنیم.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .