•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 128
   کد: 163455
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   راه‌اندازی سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری

   با توجه به استفاده از سامانه زیرساخت داده‌های مکانی (SDI ) و نقشه به روز شهر مشهد، این سرویس بومی شهر مشهد بوده و می‌تواند در خدمت سامانه های مختلف شهرداری نیز قرار گیرد.
   راه‌اندازی سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ایجاد و بهره‌برداری از سرویس الکترونیک تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس و بالعکس (تبدیل آدرس به موقعیت جغرافیایی) در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان گفت: شاید برای همه ما حداقل یک بار اتفاق افتاده باشد که بخواهیم موقعیت مکانی و آدرس محل سکونت جدیدمان، دفتر کار و یا مکانی دیگر را به یکی از دوستان خود اطلاع دهیم. یا به علت خراب شدن و از کار افتادن خودرو در خیابان و مشخص کردن آدرس دقیق محل، خواسته باشیم برای کمک گرفتن از کسی به او بگوییم که باید کجا ما را پیدا کند و یا حتی امدادگران و آشنایان را از مکان دقیق خود در مناطق مختلف مانند خیابان های فرعی و غیره مطلع کنیم.
   وی با اشاره به اینکه انجام این مهم فقط با ارسال موقعیت مکانی از طریق گوشی هوشمند امکانپذیر خواهد بود، تصریح کرد: در همین راستا سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری و برعکس، یعنی تعیین موقعیت روی نقشه با داشتن آدرس محل راه‌اندازی شده است.
   رجاییان در خصوص نحوه استفاده از این سرویس گفت: این سرویس مورد نیاز عموم شهروندان و زائران است و برای استفاده از این سرویس ابتدا لازم است قابلیت موقعیت مکانی گوشی فعال شود و سپس با ضربه زدن بر روی دکمه موقعیت مکانی یا Location و فعال شدن آن و وارد شدن به سرویس مورد نظر موقعیت دقیق بر روی نقشه تعیین شود. با به اشتراک گذاری این موقعیت، شخص دریافت کننده پیام به سادگی میتواند با ضربه زدن بر روی لینک ارسال شده، به آدرس و موقعیت دقیق دسترسی داشته باشد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان داشت: با توجه به استفاده از سامانه زیرساخت داده‌های مکانی (SDI ) و نقشه به روز شهر مشهد، این سرویس بومی شهر مشهد بوده و می‌تواند در خدمت سامانه های مختلف شهرداری نیز قرار گیرد.
    

   تعداد بازدید: 128
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .