•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 247
   کد: 163516
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
   معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی؛

   48 تن پسماند عفونی در بخش غیردولتی خراسان رضوی تولید می‌شود

   همچنین 135 درمانگاه و 90 آزمایشگاه در مشهد برای بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی تولیدی خود با سازمانها و دستگاه‌های مرتبط همکاری دارند.
   48 تن پسماند عفونی در بخش غیردولتی خراسان رضوی تولید می‌شود

   معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ماهیانه معادل 48 تن پسماند عفونی در بخش غیردولتی این استان شامل مطب‌ها، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها تولید می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد و به نقل از خبرگزاری ایرنا محمد عرفانی بیان کرد: این میزان زباله عفونی تولیدی در هر ماه غیر از زباله‌های تولیدی از سوی 62 بیمارستان این استان است.
   وی اظهار کرد: هم‌اکنون 1000 مطب در کلانشهر مشهد قرارداد انتقال پسماندهای عفونی به شرکت های بی‌خطرسازی را دارند.
   معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: همچنین 135 درمانگاه و 90 آزمایشگاه در مشهد برای بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی تولیدی خود با سازمانها و دستگاه‌های مرتبط همکاری دارند.
   عرفانی با اشاره به آلودگی و خطرات زباله‌های عفونی افزود: مدیریت و کنترل این زباله‌ها در کنار بی‌خطرسازی آنها از اهمیت بسیار برخوردار است که در این ارتباط هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی در استان انجام شده است.
   وی تصریح کرد: روزانه 24 تن زباله عفونی توسط 62 بیمارستان فعال در خراسان رضوی تولید می‌شود.
   معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی عنوان کرد: از این تعداد فقط یک بیمارستان به دلیل نداشتن دستگاه بی‌خطرسازی (اتوکلاو) در حال عقد قرارداد برای انتقال زباله‌های عفونی خود است و بقیه روند بی‌خطرسازی را با وضعیت مطلوب انجام می‌دهند.
    

   تعداد بازدید: 247
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .