•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 151
   کد: 163548
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
   رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   سامانه "شورایاوران" با هدف مشارکت مردم در تصمیم‌گیری برای شهر راه‌اندازی شده است

   براین اساس کارگروه‌های تخصصی متفاوتی در مرکز پژوهش‌ها شکل گرفته و تجربیات دانشگاه‌ها، متخصصان، نخبگان و سمن‌ها را جمع‌آوری و هماهنگ می‌کند و نسبت به طرح‌ها و لوایح جهت تقویت آنها اظهارنظر می‌کند.
   سامانه "شورایاوران" با هدف مشارکت مردم در تصمیم‌گیری برای شهر راه‌اندازی شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی ابراهیمی سالاری در حاشیه راه‌اندازی سامانه "شورا یاوران" و افتتاح غرفه مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد افزود: این مرکز بیش از 12 سال سابقه دارد و یکی از قدیمی‌ترین مراکز پژوهش در کشور است که دبیرخانه مراکز پژوهشی شوراهای کلانشهرها کشور نیز در شورای شهر مشهد فعال است.
   وی با بیان اینکه رسالت مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد خدمات‌رسانی به اعضای شورای شهر و کمیسیون‌های تخصصی است، اظهار کرد: براین اساس کارگروه‌های تخصصی متفاوتی در مرکز پژوهش‌ها شکل گرفته و تجربیات دانشگاه‌ها، متخصصان، نخبگان و سمن‌ها را جمع‌آوری و هماهنگ می‌کند و نسبت به طرح‌ها و لوایح جهت تقویت آنها اظهارنظر می‌کند.
   رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اضافه کرد: با همین هدف امسال در نمایشگاه پژوهش‌ها شرکت کرده‌ایم تا ارتباط مرکز را با جامعه نخبگان و متخصصان به صورت مستقیم برقرار کنیم لذا بر همین اساس سامانه الکترونیک شورایاوران را راه‌اندازی کرده‌ایم.
   ابراهیمی سالاری ادامه داد: در سامانه "شورایاوران" طرح‌ها و لوایحی که از سوی شهرداری مشهد و یا کمیسیون‌های شورای شهر پس از بررسی به هیات رییسه شورای شهر ارائه می‌شود به صورت همزمان بارگذاری می‌شود تا اقشار مختلف شهروندان به ویژه متخصصان، نخبگان و سمن‌ها و گروه‌هایی که به هر طریق با مدیریت شهری ارتباط دارند، بتوانند قبل از اینکه طرحی تصویب شود نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند.
   رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: این نظرات از طریق سامانه شورا یاوران جمع‌آوری و دسته‌بندی می‌شود و برای بررسی در اختیار کمیسیون‌ها مختلف شورای شهر گذاشته می‌شود تا شورای شهر علاوه برکارگروه‌های تخصصی از حجم گسترده‌ای از نظرات کارشناسی نخبگان و متخصصان شهر مشهد و سایر نقاط کشور که دغدغه‌ای نسبت به مشهد دارند، استفاده کنند.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 151
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .