•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 59
   کد: 163624
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
   با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان صورت پذیرفت:

   عملیات هرس درختان بوستان بزرگ کوهسنگی

   یکی از اهداف اجرای هرس درختان، برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی و زیباسازی منظر شهری است.
   عملیات هرس درختان بوستان بزرگ کوهسنگی

   شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای عملیات هرس درختان بوستان بزرگ کوهسنگی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت فرقانی بیان کرد: با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان و به منظور تقویت و بهبود رشد گیاهان، رسیدگی به فضای سبز، آراستگی محیط و مناظر پارکی و رفع خطر شاخه‌های خشک و حذف شاخه‌های بیمار، هرس پاییزه درختان بوستان بزرگ کوهسنگی صورت پذیرفت.
   وی افزود: انجام عملیات هرس، سبب کاهش آفات و بیماری، افزایش طول عمر درختان، ارائه خدمات کم و مؤثر، نیاز آبی‌ کم و حجم سبزینگی زیبا و متناسب با نوع و سن درختان می‌شود.
   فرقانی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از انبوه درختان شهری یکی از اولویت‌های مهم فضای سبز برای مناسب سازی چهره شهر است، گفت: یکی از اهداف اجرای هرس درختان، برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی و زیباسازی منظر شهری است.
   شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه با اشاره به عملیاتی شدن برنامه هرس در بوستان کوهسنگی بیان کرد: در همین راستا عملیات هرس از ابتدای فصل پاییز در سطح بوستان آغاز و طی این مدت برای 1200 اصله سرو نقره‌ای و 2500 متر هرس فرم پرچین اجرا شده است؛ همچنین تعداد 150 اصله درخت کاج مورد توکشی قرار گرفته‌اند.
    

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .