•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 195
   کد: 165941
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
   در راستای کاهش ترافیک صورت می‌گیرد؛

   اصلاح هندسی معابر و میادین پرترافیک مشهد تا پایان سال جاری

   از دیگر پروژه‌های مهم و ضروری که نیاز است اصلاح آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد، ایمن‌سازی و اصلاح دوربرگردان ابوطالب واقع در صدمتری مشهد است. اکنون این دوربرگردان با شکل و شمایل موجود، ترافیک و ازدحام زیادی ایجاد می‌کند.
   اصلاح هندسی معابر و میادین پرترافیک مشهد تا پایان سال جاری

   معابر و میادین پرترافیک مشهد تا پایان سال جاری اصلاح هندسی خواهد شد.
   وضعیت هندسی میدان اول هاشمیه، بلوار آزادی مابین میدان استقلال تا میدان آزادی، ورودی بلوار شهید منتظری از سمت میدان جمهوری اسلامی و دوربرگردان ابوطالب واقع در صد متری مشهد و خیابان های آیت الله عبادی و شهید هاشمی نژاد، تا قبل از فرا رسیدن سال جدید، اصلاح خواهند گردید.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد و به نقل از قدس آنلاین، برپایه این خبر مدتی است در سازمان ترافیک شهرداری مشهد برای موضوع اصلاح معابر پرترافیک و شلوغ شهر عقیده بر این است، به جای اینکه از طرح‌های دراز مدت و پرهزینه استفاده و مثلا تقاطعی غیرهمسطح را اجرا شود، از طرح‌های کوتاه مدت که منابع مالی کمتر و زمان اجرایی کوتاه‌تری دارند، استفاده نماییم.
   در پروژه‌های درازمدت، بیشتر سرمایه‌ها و اعتبارات در احداث پروژه‌های بزرگ هزینه و مصرف می‌شود و در نتیجه ممکن است در طول سال، فقط یک یا دو معبر از نقاط پرترافیک شهر اصلاح شود و باقی معابر شلوغ به قوت خود باقی می‌ماند. اما در طرح‌ها و پروژه‌های کم‌هزینه‌تر و با زمان عملیاتی کوتاه مدت، هزینه‌های بسیار کمتری برای هر طرح مصرف می‌شود و در نتیجه تعداد پروژه‌های بیشتری را می‌توان اجرا کرد تا گره‌های ترافیکی بیشتری در شهر باز شود.
   اصلاح تقاطع فرامرز - جانباز از همین نمونه‌هاست. این پروژه در کوتاهترین زمان ممکن اجرا و به بهره‌برداری رسید و مردم و همشهریان هم از اجرای آن بسیار راضی هستند. قبل از اجرای پروژه، تماس‌ها و پیام‌های زیادی مبنی بر نارضایتی ساکنان و رانندگان خودروهای عبوری از این تقاطع به دست ما می‌رسید، اما اکنون این پیام‌ها به صفر رسیده است و کسی هم از شکل و شمایل جدید این تقاطع ابراز نارضایتی نمی‌کند.
   با همین تفکر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تلاش می‌کند چند معبر اصلی شهر را نیز تا قبل از آغاز سال جدید اصلاح کند. برچیده شده میدان اول هاشمیه و تبدیل آن به دوربرگردان مهندسی شده، مطابق نمونه‌ای که در بولوار صیاد اجرا شد یکی از پروژه‌های در دست اقدام است.
   حدفاصل میدان استقلال تا میدان آزادی از دیگر طرح‌های در دستور کار سازمان ترافیک شهرداری مشهد است. این معبر با عقب نشینی آیلند وسط بولوار، اصلاح خواهد شد.
   در ورودی بولوار شهید منتظری از سمت میدان جمهوری اسلامی نیز شاهد ترافیک و ازدحام زیادی هستیم. مقرر شده است که خیابان بعد از جایگاه پمپ بنزین، یک طرفه شود تا تردد وسایل نقلیه سریعتر انجام شده و از بار ترافیکی ورودی بولوار شهید منتظری کاسته شود.
   از دیگر پروژه‌های مهم و ضروری که نیاز است اصلاح آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد، ایمن‌سازی و اصلاح دوربرگردان ابوطالب واقع در صدمتری مشهد است. اکنون این دوربرگردان با شکل و شمایل موجود، ترافیک و ازدحام زیادی ایجاد می‌کند.
   برپایه این گزارش در طرح بلندمدت، این دوربرگردان تبدیل به تقاطع غیرهمسطح می‌شود. اما بودجه‌های آن هنوز تخصیص نیافته است. اما در قالب طرح کوتاه مدت اقداماتی را برای این دوربرگردان انجام خواهیم داد. نصب تابلوهای هشدار دهنده، انجام خط کشی‌های لازم، ترمیم و اصلاح هندسی دوربرگردان، ایجاد کوریدورهای امن و میخکوبی از جمله اقداماتی است که برای این دوربرگردان در نظر گرفته شده است.
   همانطور که چندی پیش نرده‌های وسط خیابان امام خمینی (ره) برداشته شد و به جای آن آیلند احداث شد، همین کار را برای خیابان آیت الله عبادی انجام خواهیم شد؛ همچنین خیابان شهید هاشمی نژاد هم آیلندگذاری خواهد شد.
   مطابق برنامه این پروژه‌ها تا قبل از شروع سال جدید اجرای خواهند شد. اما پروژه با اهمیت دیگری را هم در دستورکار قرار دارد که پس از پایان تعطیلات نوروز به سرعت اجرا می‌شود؛ این پروژه، اصلاح تقاطع بولوار ملک‌آباد و سه راه خیام است. البته این موضوع هنوز مصوب نشده اما جزئی از دستور کار است که به سرعت اجرایی خواهد شد.
   در خصوص یکطرفه کردن خیابان‌های اصلی شهر نیز باید گفت تصمیم‌گیری برای اینکه چه اقداماتی در خیابان‌های اصلی شهر صورت بگیرد، در شورای ترافیک شهرستان انجام می‌گیرد. این معابر اصلی در شورای عالی ترافیک شهرستان که مدیر آن فرماندار مشهد است و نماینده تمام دستگاه های ذیربط در آن حضور دارند مطرح می‌شود و با نظر این شورا برای یکطرفه شدن یا نشدن معابر اصلی شهر تصمیم‌گیری می‌شود.
    

   تعداد بازدید: 195
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .