•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 224
   کد: 166017
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
   معاون اداری و مالی شهردار در شورای اداری شهرداری مشهد خبر داد:

   وصول طلب های شهرداری مشهد از دولت از طریق تهاتر بدهی 44 برابر تاسیس شهرداری تاکنون است

   از ابتدای سال 96 تاکنون موفق شده ایم 1152 میلیارد تومان از بدهی هایمان را از طریق تهاتر با بدهی های شهرداری به بانک ها وصول کنیم.
   وصول طلب های شهرداری مشهد از دولت از طریق تهاتر بدهی 44 برابر تاسیس شهرداری تاکنون است

   معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با اشاره به تهاتر 1152 میلیارد تومان از طلب های شهرداری مشهد از دولت با بدهی های شهرداری به بانک ها گفت: وصول طلبهای شهرداری مشهد از دولت از طریق تهاتر بدهی 44 برابر تاسیس شهرداری تاکنون است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، رضا خواجه نائینی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرداری مشهد که با حضور شهردار، معاونان و مدیران شهری برگزار شد، افزود: در بحث طلب هایمان از دولت، از ابتدای تشکیل بلدیه در مشهد تا سال 96 تنها 27 میلیارد تومان از مطالباتمان را از دولت به صورت اوراق گرفته بودیم، اما از ابتدای سال 96 تاکنون موفق شده ایم 1152 میلیارد تومان از بدهی هایمان را از طریق تهاتر با بدهی های شهرداری به بانک ها وصول کنیم.
   وی با بیان اینکه سود سالانه این مبلغ حدود 288 میلیارد تومان است، اظهار کرد: اگر این کار انجام نمی شد ظرف 4 سال باید حدود 1120 میلیارد تومان سود پرداخت می کردیم، مبلغی حدود 44 برابر 27 میلیارد تومانی که از ابتدای تاسیس بلدیه تاکنون دریافت کرده بودیم که این رقم بسیار سنگینی بود که از دوش مردم و شهرداری مشهد برداشته شد.
   وی تصریح کرد: با برنامه ریزی هایی که انجام شده در صورتی که سازمانها و مناطق طلب های شهرداری را از دستگاه های دولتی مشخص و به ما اعلام کنند قولش را گرفته ایم که اگر این روند ادامه پیدا کند شاید بتوانیم کل بدهی هایمان را بابت اوراق تا پایان سال به بانک ها صفر کنیم.
   در ادامه این جلسه احمد محبی شهردار منطقه 12 مشهد نیز گفت: با اقدامات انجام شده طرح جامع توس چهارشنبه این هفته برای بررسی و دریافت تائید کمیسیون ماده پنج در این کمیسیون مطرح خواهد شد.
   وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و تاکیدات شهردار و شورای شهر مشهد پروژه ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی تا اردیبهشت آماده بهره برداری شده و فاز دوم آن را پس از این آغاز خواهیم کرد.
   همچنین محمدی مقدم، مدیر مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت قراردادهای مشارکتی گفت: در حال حاضر 5 هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی در مشهد در حال اجرا است که از این میزان 35 درصد سهم شرکه شهرداری مشهد در این پروژه ها است.
   وی ادامه داد: تاکنون تعداد زیادی از این پروژه های مشارکتی تعیین تکلیف و تنها 3 پروژه برای تعیین تکلیف باقی مانده است.
   محمدی مقدم افزود: در دوره پنجم شورای شهر مشهد چندین پروژه خوب از جمله 2120 واحد مسکونی در منطقه رسالت، تصفیه خانه 35 میلیارد تومانی، پروژه 220 میلیارد تومانی پارک طرق و لایحه قرارداد 212 میلیارد تومانی ارسالی به شورای شهر برای تصویب از جمله این قراردادها است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 224
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .