•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 395
   کد: 176462
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد خبر داد:

   ورود 300 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان شهریورماه

   هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس 2 میلیارد تومان است لذا خرید 200 دستگاه اتوبوس در سال به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر بخواهیم از اتوبوس‌های دو کابینه و یا برقی استفاده کنیم این مبلغ 800 میلیارد تومان می‌شود.
   ورود 300 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان شهریورماه

   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد از ورود 300 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان شهریورماه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مهدی حسینی‌پویا رونمایی و بهره‌برداری از 100 دستگاه مینی بوس که با حضور شهردار مشهد، مدیران شهری و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، گفت: در حال حاضر با هزار و 700 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس روزانه یک میلیون نفر را در شهر جابجا می‌کنیم که این رقم یک ششم سفرهای درونشهری است.
   وی اضافه کرد: اکنون عمر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد 8.1 سال است که متاسفانه رو به فرسودگی است که باید برای نگداشتن میانگین عمر ناوگان و افزایش ناوگان برای سرویس‌دهی به شهروندان سالانه 200 دستگاه اتوبوس جدید را خریداری کنیم.
   وی با اشاره به گران شدن هزینه خرید اتوبوس اظهارکرد: هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس 2 میلیارد تومان است لذا خرید 200 دستگاه اتوبوس در سال به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر بخواهیم از اتوبوس‌های دو کابینه و یا برقی استفاده کنیم این مبلغ 800 میلیارد تومان می‌شود.
   حسینی پویا ادامه داد: بر همین اساس برنامه بازسازی اتوبوس‌ها را در دستور کار قرارداده‌ایم که اکنون 300 دستگاه اتوبوس در حال نوسازی و مجهز شدن به کولر هستند که تا پایان شهریورماه وارد ناوگان خواهند شد.
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به رونمایی و بهره‌برداری از 100 دستگاه مینی‌بوس اشاره و تصریح کرد: این مینی‌بوس‌ها که با استاندار یورو 4 و یورو 5 مجهز به دو درب و ارتفاع مناسب با هزینه 142 میلیارد ریال خریداری شده به بخش خصوصی واگذار و از امروز اقدام به خدمات‌رسانی خواهند کرد.
   وی گفت: همچنین سال گذشته با حمایت شهردار و شورای شهر پیش پرداخت خرید 100 دستگاه مینی‌بوس دیگر به ایران خودرو نیز انجام و تابستان این 100 دستگاه مینی‌بوس به شهرداری تحویل داده خواهد شد.
   حسینی‌پویا افزود: در حال حاضر هزینه تمام شده هر سفر با اتوبوس 4000 هزار تومان است که 81.5 درصد آن را شهرداری، 16 درصد را مردم و 2.5 درصد آن را دولت پرداخت می‌کند در حالی که طبق قانون باید یک سوم را شهرداری، یک سوم را دولت و یک سوم هزینه‌ها را مردم پرداخت کنند اما برای توسعه حمل و نقل عمومی و تشویق شهروندان به استفاده از اتوبوس شهرداری 81.5 درصد را پرداخت می‌کند.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 395
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .