•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 851
   کد: 176711
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری صورت گرفت؛

   افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد

   احداث و افتتاح این پروژه استفاده مثبت از فضاهای بلااستفاده شهری با هزینه کم و در مدت زمان کوتاه است.
   افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد

   مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد با حضور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد، شهردار منطقه یک و جمعی از مدیران این منطقه افتتاح شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد، با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شورای پنجم و به ویژه کمیسیون حمل و نقل، گسترش مسیر‌های دوچرخه در سطح شهر است، گفت: با توجه به شرایط فعلی حمل و نقل، ترافیک و معضلات موجود در کلانشهرها هرروزه استفاده از وسیله شخصی گسترش پیدا می‌کند به همین دلیل ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری با فراهم آوردن زیرساخت‌ها و ابزار لازم یکی از سیاست‌های شورای پنجم می باشد.
   وی با اشاره به افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد، تصریح کرد: خوشبختانه مسیر دوچرخه ملک‌آباد با استانداردهای لازم به بهره‎برداری رسیده که این موضوع قطعا تاثیر مثبتی در ترغیب شهروندان برای استفاده از این مسیر دوچرخه دارد.
   در ادامه محمدهادی مهدی‎نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد نیز اظهار کرد: احداث و افتتاح این پروژه استفاده مثبت از فضاهای بلااستفاده شهری با هزینه کم و در مدت زمان کوتاه است.
   وی ادامه داد: خوشبختانه شهرداری منطقه یک با انجام ابتکارات لازم این مسیر گمشده شهری را به یک پیاده‌راه زنده، پویا و فعال تبدیل کرده است.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر ضمن تقدیر از همراهی آستان قدس با شهرداری و شورای پنجم، بر لزوم مشارکت این ارگان به منظور توسعه مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد تاکید و بیان کرد: به منظور کامل شدن این مسیر باید تمامی معارضات برطرف گردد که آستان قدس می‌تواند با کم یا زیاد کردن دیوار و حصارهای باغ ملک‌آباد، تاثیر مثبتی در این زمینه رفع این معارضات داشته باشد.
   افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک اباد با اعتباری 5 میلیارد ریالی
   جواد اصغری، شهردار منطقه یک هم در مراسم افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد، بیان کرد: با توجه به ضرورت حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، امروزه استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله‌ای پاک در حمل و نقل عمومی، روز به روز مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.
   وی ادامه داد: با هدف استفاده بهتر از فضای عمومی و گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری و کاهش ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی، مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد منطقه یک احداث شد.
   شهردار منطقه یک مشهد تصریح کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در حدفاصل میدان آزادی تا بولوار ملک‌آباد به طول 2400 متر اجرایی گردید.
   لازم به ذکر است در پایان و با حضور مسئول کمیته همگانی و اعضای هیات دوچرخه سواری استان، شرکت‌کنندگان در این مراسم حدفاصل میدان آزادی تا فلسطین را به صورت نمادین رکاب زدند.
    

   تعداد بازدید: 851
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .