•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 584
   کد: 177566
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
   عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

   نیاز یک سوم منازل مشهدی ها به تخریب و بازسازی مجدد

   هم اکنون ۴۰ درصد مشهد را بافت فرسوده تشکیل می دهد. این یعنی یک سوم منازل شهروندان مشهدی باید تخریب و بازسازی شود و خود بازار بزرگی است که اگر وزارت راه و شهرسازی به کمک مدیریت شهری مشهد آید، می توان به نتایج خوبی دست یافت.
   نیاز یک سوم منازل مشهدی ها به تخریب و بازسازی مجدد/رونق بخش مسکن در مشهد در صورت مشارکت وزارت راه و شهرسازی با مدیریت شهری

   عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: یک سوم مجموع منازل شهروندان مشهدی نیاز به تخریب و بازسازی دارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن قاضی زاده هاشمی امروز جمعه هفتم تیرماه با بیان این مطلب در مراسم اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان (معماری و عمران) و صنایع سرمایشی و گرمایشی که در محل نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: موضوع بدمسکنی و مسکن غیراستاندارد معضلی است که باید حل شود. هم اکنون ۴۰ درصد مشهد را بافت فرسوده تشکیل می دهد. این یعنی یک سوم منازل شهروندان مشهدی باید تخریب و بازسازی شود و خود بازار بزرگی است که اگر وزارت راه و شهرسازی به کمک مدیریت شهری مشهد آید، می توان به نتایج خوبی دست یافت.
   وی به اجرای طرح بازآفرینی شهری در همین زمینه اشاره کرد و گفت: البته نباید طرح در قالب یکی ۲ محله تعریف شود. بلکه باید تبدیل به خدمتی برای مردم گردد.
   عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به وضعیت کنونی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که تجارت با محدودیت همراه است، چشم همگان به پیشرانی صنعت ساختمان است. صنعتی بومی که تقریبا مواد اولیه، نیروی کار و خدمات فنی آن را می توان از داخل تامین کرد.
   قاضی زاده هاشمی با اشاره به نیاز بازار به مسکن، بیان کرد: این بخش باید تحرک لازم به اقتصاد کشور را بدهد چرا که کارکرد اقتصادی اجتماعی دارد.
   وی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان را راهکاری برای کمک به این مهم دانست و بیان کرد: دولت باید به بازار مسکن ورود جدی کند و محصولات این صنعت نیز در عین حال باید به روزرسانی شود.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 584
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .