•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 329
   کد: 177648
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد؛

   طرح"محله ما" حرکت به سمت حکمروایی خوب است

   پرداختن به اجتماعات محلی و توسعه آنها، یکی از بحث‌های اصلی شهرسازی روز دنیاست، این ادبیات بخش غالب شهرسازی در قرن 21 را شامل می‌شود به نحوی که کارها در واحد محلات، بعنوان کوچکترین واحد تقسیمات شهری و با شاخصه مشارکت مردمی باید اتفاق بیفتد.
   طرح"محله ما" حرکت به سمت حکمروایی خوب است

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه حکمروایی خوب در شهر جز با مشارکت مویرگی شهروندان محقق نمی‌شود که باید در بازه زمانی و جغرافیای مکانی متعدد محقق شود، گفت: اجرای طرح"محله ما" حرکت به سمت حکمروایی خوب است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی مهدی‎‌نیا عصر امروز در مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" که با حضور شهردار، رییس و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: سلسه مراتب در نظام انتخابات شهری، در کشور ما وجود ندارد؛ در برخی از کشورها، شوراهای اجتماعی محلات از سوی شهروندان، اعضای شورای مناطق از سوی محلات و اعضای شورای شهر از سوی شورای مناطق مشخص می‌شوند و همین روش سبب می‌شود اعضای شورای شهر خود را موظف به پاسخگویی مناطق بدانند.
   وی اضافه کرد: پرداختن به اجتماعات محلی و توسعه آنها، یکی از بحث‌های اصلی شهرسازی روز دنیاست، این ادبیات بخش غالب شهرسازی در قرن 21 را شامل می‌شود به نحوی که کارها در واحد محلات، بعنوان کوچکترین واحد تقسیمات شهری و با شاخصه مشارکت مردمی باید اتفاق بیفتد.
   وی تصریح کرد: در شهرسازی امروز، به جز روش فریز کردن، می توان از روش شهرسازی تاکتیکال استفاده کرد؛ اقداماتی کوتاه مدت و وسیع که تغییراتی بلندمدت و کلان را در پی دارد.
   مهدی نیا با اشاره به اینکه اقدامات کوچک از نوع مکان‌رویداد می توانند ایجاد اثر موجی کنند، اظهار کرد: نمونه های مختلفی از این سبک و با این رویکرد در کشور انجام شده که هیچکدام از حمایت مدیریت شهری برخوردار نبوده است.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد ادامه داد: بسیار خرسندیم که این اتفاق در شهر مشهد با نگاه ویژه اعضای شورای شهر و شهردار همراه شده و از سوی آنها پشتیبانی می‌شود.
   وی با بیان اینکه امروز خلاء میان شهروندان، مدیریت شهری و شورای شهر را شوراهای اجتماعی محلات پر کرده‌اند، افزود: این شوراها در ارتباط با بدنه متخصص، دانشجویی و شهروندان است که امیدواریم آغاز طرح «محله ما» نقطه شروعی در مفهوم توسعه اجتماعات محلی و در مفهوم بزرگتر، حکمروایی خوب شهری باشد.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 329
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .