•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 655
   کد: 178153
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
   سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد:

   انتخاب پنج بوستان مشهد به عنوان « بوستان سبز»

   بوستان ثمانه در منطقه 2، بوستان باغو در منطقه 3، بوستان گلسار در منطقه 7، بوستان وکیل آباد در منطقه 9 و بوستان فدک در منطقه 10 از جمله بوستان‏هایی با عنوان «بوستان سبز» هستند.
   انتخاب پنج بوستان مشهد به عنوان « بوستان سبز»

   سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد از انتخاب پنج بوستان سطح شهر مشهد تحت عنوان «بوستان سبز» در راستای فعالیت‏های گیاه پزشکی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی به انتخاب پنج بوستان با رویکرد عدم استفاده از سموم یا کمترین مصرف سم در بخش نگهداری فضای سبز اشاره کرد و گفت: یکی از الزامات مدیریت شهری در بحث نگهداری فضای سبز، کاهش حجم سموم مصرفی در محیط شهری است که از نتایج آن می‏توان به روند نزولی نمودار مصرف سموم طی سال‌های گذشته اشاره کرد.
   وی افزود: بوستان ثمانه در منطقه 2، بوستان باغو در منطقه 3، بوستان گلسار در منطقه 7، بوستان وکیل آباد در منطقه 9 و بوستان فدک در منطقه 10 از جمله بوستان‏هایی با عنوان «بوستان سبز» هستند.
   یعقوبی تصریح کرد: بهره‎‏گیری از روش‎‏های غیرشیمیایی و موثر، پیاده‎سازی عملی مدیریت تلفیقی در فضای سبز، جلوگیری از اجرای سمپاشی‎های بی‏مورد، اصلاح و بهبود ناوگان سمپاش فعال فضای سبز با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی، توجه به تقویت و تغذیه گیاهان، همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی و پیاده‎سازی آخرین دست‎یافته های علمی مرتبط در محیط شهری و از ابتدای سال جاری راه‏اندازی بوستان‏هایی تحت عنوان «بوستان سبز» از دیگر اقدامات برای حفظ و نگهداری فضای سبز با تاکید بر شاخص های زیست محیطی هستند.
    

   تعداد بازدید: 655
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .