•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 625
   کد: 178518
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد:

   بررسی 55 اثر هنری مجسمه سازی برای جانمایی در مشهد

   برای اولین بار در مشهد همکاری خوبی با انجمن مجسمه سازان صورت گرفت که ماحصل آن برگزاری این نمایشگاه هنری است.
   بررسی 55 اثر هنری مجسمه سازی برای جانمایی در مشهد

   سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد از بررسی 55 اثر هنری مجسمه سازی برای جانمایی در مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد که با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در محل چهارسوق کوهسنگی برگزار شده بود، با بیان خبر بالا خاطرنشان کرد: در نمایشگاه حاضر 55 اثر ارسالی منتخب نهایی به نمایش گذاشته شده که مهرماه گذشته فراخوان عمومی در سطح کشور انجام شده است.
   وی افزود: برای اولین بار در مشهد همکاری خوبی با انجمن مجسمه سازان صورت گرفت که ماحصل آن برگزاری این نمایشگاه هنری است. بین 375 اثر ارسالی به دبیرخانه، دوبار انتخاب آثار انجام شده و در نهایت 55 اثر به بخش نهایی راه یافته است.
   مصحفی افزود: هیات داوران متشکل از اساتید و هیات علمی دانشگاه‎هایی که رشته مجسمه‎سازی هستند که انتخاب نهایی را انجام خواهند داد و پیش‎بینی می‎شود آثار مرتبط و مناسب با حال و هوا و وضعیت شهر را انتخاب کنند تا جانمایی مناسب انجام شود.
   وی با بیان اینکه از این حرکت دو هدف و رویکرد را دنبال می‎شود، اظهار کرد: هنر به معنی سلیقه و درک و دریافت هنری جامعه است که تلاش می‌شود، ارتقا پیدا کند. دوم زیبا کردن و هویت بخشی به شهر که مورد توجه است.
   سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: تعداد قابل توجهی از آثار قابلیت جانمایی در شهر را دارند، که باید با توجه به بودجه و بررسی حال و هوای مذهبی مشهد، آثاری ساخته و جانمایی شود. همچنین بخشی از جشنواره به‎طور ویژه به آثار مرتبط به شاهنامه تعلق داشته است.
   مهین ساعدی 

   تعداد بازدید: 625
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .