•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 374
   کد: 178622
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
   شهردار مشهد در نشست شهرداران و سفرای شهرها و کشورهای اسلامی؛

   مشهد، شهر گفتگو است

   به این دلیل که مشهد به خاطر وجود مرقد مطهر حضرت رضا(ع) به شهر گفتگو مفتخر شده است و پتانسیل و ظرفیت‌های مشهد این شهر آغاز کننده مسیر گفتگو بوده است لذا امیدواریم همه از این گفتگوها بهره‌مند شوند.
   مشهد، شهر گفتگو است

   شهردار مشهد با تاکید بر اهمیت گفتگو برای حل و فصل مشکلات گفت: مشهد شهر گفتگو میان شهرهای مسلمان و فارسی‌زبان است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز در نشست گفتگوی شهرها که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد، شهرداران و سفرای کشورهای اسلامی و فارسی زبان برگزار شد، افزود: اهمیت ارتباط میان شهرها و مردمی که دارای پیوندهای اجتماعی، دینی و اقتصادی هستند در زندگی امروز قابل کتمان نیست.
   وی اضافه کرد: این موضوع اهمیت و ضرورت گفتگو میان شهرهای مسلمان را بیشتر می‌کند.
   شهردار مشهد با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مردم که از طریق دولت‌ها قابل حل و فصل نیست از طریق گفتگو میان شهرها قابل حل است، اظهار کرد: بر این اساس معتقدیم ارتباط و گفتگو میان شهرها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
   کلائی ادامه داد: به این دلیل که مشهد به خاطر وجود مرقد مطهر حضرت رضا(ع) به شهر گفتگو مفتخر شده است و پتانسیل و ظرفیت‌های مشهد این شهر آغاز کننده مسیر گفتگو بوده است لذا امیدواریم همه از این گفتگوها بهره‌مند شوند.
   همچنین شهردار مشهد در حاشیه این نشست به نقش اجلاس گفتگوی شهرها برای توسعه فعالیت های بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: این اجلاسیه می‌تواند ره‌آوردهای خوبی را در حوزه‌های اقتصادی به ویژه در شرایط تحریم داشته باشد.
   کلائی افزود: شهرهای اسلامی و پارسی زبان وجوه اشتراکی زیادی دارند و به همین دلیل باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
   وی افزود: تفاهم‌نامه‌های گذشته در این نشست مورد بررسی قرار گرفته و تفاهم‌نامه‌های بعدی نیز در نشست شهرداران جهان اسلام که پائیز امسال به میزبانی کشور لبنان برگزار خواهد شد، به امضا می‌رسد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 374
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .