•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 343
   کد: 178740
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   تلاش در جراحی نماهای شهر مشهد با بکارگیری سوزن طب سنتی

   از آنجا که ما حساسیت و دقت گذشتگانمان را در معماری بناهای شهری لحاظ نمی کنیم، شهرهایمان زیبایی شهرهای گذشته را ندارد و از زیبایی های بصری چندانی برخوردار نیست.
   تلاش در جراحی نماهای شهر مشهد با بکارگیری سوزن طب سنتی

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد بر جراحی نماهای شهر مشهد با بکارگیری سوزن طب سنتی تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد هادی مهدی نیا در دومین شب برگزاری جشن مردمی شب فیروزه ای که به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا(ع) در بوستان کوهسنگی برپا است، گفت: شهر موجودی زنده است که به مانند هر موجود دیگری دارای مسایل، مشکلات و بیماری های خاص خود است. گاه می توان این بیماری ها را با روش جراحی سریعا درمان کرد. گاه نیز میتوان با اقدامات کوچک و در تعداد زیاد سعی در رفع مشکل نمود. اقدامات کوچکی که میتواند اثرات بزرگ به همراه داشته باشد. از این راه کار با نام طب سوزنی در جراحی نماهای شهری یاد می شود. در واقع باید اقدامات کوچک در فضاهای شهری انجام دهیم تا شهری در خور شان داشته باشیم.
   وی در ادامه افزود: از آنجا که ما حساسیت و دقت گذشتگانمان را در معماری بناهای شهری لحاظ نمی کنیم، شهرهایمان زیبایی شهرهای گذشته را ندارد و از زیبایی های بصری چندانی برخوردار نیست.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه شهرهایمان از سیما و منظر شهری در خور برخوردار نیست، اظهار کرد: برای رفع این مشکل و جراحی نماهای شهری ضروری است مهندسان و کارفرمایان به کمک مدیریت شهری بیایند و تحولی در این زمینه ایجاد کنند.
   مهدی نیا با اشاره به سایر اقدامات زیربنایی در شورای پنجم، عنوان کرد: ۲۰ سال است نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر مورد توجه مدیران شهری قرار دارد. گرچه این مهم دچار اطاله زمانی شده و در طول سالیان تبعاتی به همراه داشته است.
   وی بیان کرد: از این رو شورای پنجم شهر مشهد اقدام به ایجاد و تاسیس سازمان بازآفرینی شهری کرد تا این سازمان به صورت ویژه به موضوع بافت های مسیله دار ورود کند.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: با تاسیس سازمان بازآفرینی شهری به دنبال این مهم هستیم تا آن بخش از بافت های اطراف حرم مطهر را که به هویت شهر مشهد لطمه می زند، اصلاح کنیم یا آن بخش را که به هویت شهر وابسته است، ترمیم کنیم.
   گفتنی است، جشن های مردمی شب فیروزه ای به مناسبت ولادت با سعادت امام مهربانی ها از ۲۲ تیرماه شروع شده و تا ۲۷ تیرماه در بوستان کوهسنگی برپا است. این ویژه برنامه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ علاوه بر مدیران شهری، میزبان هنرمندان مطرح وخوانندگان به نام کشوری است و با ارایه برنامه های متنوع، فضایی شاد و خاطره انگیز را برای شهروندان مشهدی و زایران امام هشتم(ع) رقم می زند.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 343
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .