•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 324
   کد: 178818
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   رییس شورای شهر مشهد؛

   کمیسیون ویژه رفع مشکل ترافیک هسته مرکزی شهرتشکیل شود

   بر این اساس باید به سرعت کمیسیون ویژه‌ا ی در این خصوص تشکیل شود تا برای رفع و کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر مشهد راهکاری مناسب در نظر گرفته شود.
   کمیسیون ویژه رفع مشکل ترافیک هسته مرکزی شهرتشکیل شود

   رییس شورای شهر مشهد با اشاره به مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهر مشهد در ایام پیک مسافر به ویژه شب میلاد حضرت رضا(ع) بر تشکیل کمیسیون ویژه رفع مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهر تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری امروز و در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در ایام دهه کرامت افزود: ترافیک هسته مرکزی شهر در شب میلاد امام رضا (ع) با موانع و مشکل جدی برای عبور و مرور مردم روبه‌رو بود که باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد.
   وی اضافه کرد: بر این اساس باید به سرعت کمیسیون ویژه‌ا ی در این خصوص تشکیل شود تا برای رفع و کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر مشهد راهکاری مناسب در نظر گرفته شود.
   وی با بیان این که باید در رابطه با موضوعات ترافیک هسته مرکزی شهر مشهد تقسیم وظایف انجام شود، اظهار کرد: باید وظیفه هر دستگاه در حوزه ترافیک مشخص شود و در صورت قصور به مردم معرفی شود.
   حیدری تصریح کرد: موضوع مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهر مشهد سال‌هاست بلاتکلیف رها شده است و ساماندهی آن نیاز به همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها ذیربط دارد.
   رییس شورای شهر مشهد به سالگرد پذیرش قطعنامه 598 اشاره کرد و گفت: بیانات تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در مورد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ درس‌های بزرگی برای همه ما و در اصول مدیریتی کاری‌مان است.
   وی افزود: تصمیم امام در زمان قطعنامه ۵۹۸ نشان می‌دهد گاهی استراتژی صلح از ادامه جنگ، تصمیمی شجاعانه‌تر است.
   وی به رونمایی از منشور حقوق شهرنشینی اشاره و اضافه کرد: منشور حقوق شهرنشینی نشان دهنده توجه شورای شهر به موضوع فرهنگ رضوی است.
   حیدری ادامه داد: یکی از اقدامات خوب شهرداری مشهد برگزاری اجلاس شهرداران سرکنسول‌ها و برخی سفیران شهرهای کشورهای اسلامی در مشهد بود که زمینه تعامل دو سویه و گفتگو را گشود.
   *دست‌یابی به شهرداری تمام شیشه‌ای برای شفافیت امری ضروری است
   همچنین در ادامه شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، محمد حاجیان شهری، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر به عنوان ناطق پیش دستور به سامانه فاش شهرداری مشهد اشاره و اظهارکرد: سامانه فاش و کمیته شفافیت دو اقدام موثر در راستای دستیابی به شهرداری تمام شیشه‌ای است اما موارد دیگری نیز برای شفاف‌ سازی مورد نیاز است.
   وی افزود: در سامانه فاش باید مواردی از جمله بارگذاری قرارداد تمام‌ پروژه‌ها با امکان تحلیل هزینه، چگونگی تامین بودجه شهرداری، نحوه جذب و به کارگیری نیروها و تبدیل وضعیت آنها، میزان حقوق کلیه افراد به ویژه مدیران شهرداری در سامانه فاش اضافه شود.
   وی با تاکید بر اینکه مواردی مانند فهرست هبه‌های شهرداری، سفرهای خارجی مدیران شهرداری با ذکر دلیل و الزام آن، انواع مناقصه و مزایده نیز باید در سامانه فاش قابل دسترسی باشد گفت: در شفافیت مدیریت شهری شفافیت مالی مهم‌ترین موضوع مورد توجه است.
   حاجیان شهری ادامه داد: اصلاحات به معنای به قدرت رسیدن جریان اصلاحات نیست بلکه به معنای اصلاح رویه های غلط است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 324
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .