•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 253
   کد: 178910
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد:

   حفظ کرامت انسانی حرف اول شورای پنجم است

   برای جلوگیری از پیش روی حاشیه شهر، سیاست پیشگیرانه اتخاذ کردیم و طرح ساماندهی و مدیریت اراضی بزرگ مقیاس این مناطق را برای پیشرفت، ساخت و سازها استاندارد و جلوگیری از ایجاد منازل غیراستاندار ناپایدار و ارتباط مستقیم با مناطق 13 گانه را در دستور کار قرار دادیم.
   حفظ کرامت انسانی حرف اول شورای پنجم است

   رییس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حفظ و ارزش نهادن به کرامت انسانی همه شهروندان اولین رویکرد در شورای پنجم است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی در چهارمین شب جشن مردمی شب فیروزه ای که به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در بوستان کوهسنگی برگزار شد،اظهار داشت: مشهد 3 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که یک میلیون و 200 هزار نفر آن در مناطق کم برخوردار و پیرامونی شهر سکونت دارند؛ این جمعیت انبوه و متراکم باعث شد در ساختار شورای شهر یک کمیسیون ویژه برای رسیدگی به این مناطق داشته باشیم.
   وی با اشاره به اینکه این مناطق بیش از شهرهای بزرگ استان جمعیت دارد، افزود: این جمعیت با 3 الی 4 برابر معدل جمعیتی شهر و در 10 درصد از مساحت سکونت دارند.
   فیضی با بیان اینکه اقدامات شورای پنجم در خصوص مناطق پیرامونی متاثر از سه رویکرد و نگاه بنیادین بوده است، اظهار کرد: در شورای پنجم و مدیریت شهری جدید معتقدیم که می بایست کرامت انسانی همه شهروندان حفظ شود و کرامت حرف اول ماست.
   وی با تاکید بر اینکه باید شهر دارای یک کالبد و همه اجزای شهر بهم تنیده باشد، گفت: در این راستا به محض ورود به شورای پنجم اسم کمیسیون از حاشیه شهر به مناطق کم برخوردار و پیرامونی تغییر کرد.
   فیضی ادامه داد: برای جلوگیری از پیش روی حاشیه شهر، سیاست پیشگیرانه اتخاذ کردیم و طرح ساماندهی و مدیریت اراضی بزرگ مقیاس این مناطق را برای پیشرفت، ساخت و سازها استاندارد و جلوگیری از ایجاد منازل غیراستاندار ناپایدار و ارتباط مستقیم با مناطق 13 گانه را در دستور کار قرار دادیم.
   عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: دومین رکن که جزو سیاست های شورای پنجم می باشد مشارکت است که همه آحاد مردم را برای اداره شهر خود به مشارکت دعوت می کند.
   فیضی افزود: در این راستا دو سیاست محوری را دنبال کردیم که دفاتر توسعه محله یا دفاتر تسهیل گری را در همه این محله ها مستقر کردیم و همچنین برای اولین بار در مدیریت شهری، سازمان بازآفرینی شهری با تمرکز بر این مناطق ایجاد شد.
   وی در خصوص سومین رویکرد شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مناطق پیرامونی گفت: توسعه پایدار، متوازن و عدالت محور که یکی از مهمترین برنامه هاست لذا می بایست همه اجزای این کلانشهر متوازن، پایدار و عدالت محور رشد کند و هرگونه خدمتی که ارائه می شود باید در همه مناطق صورت بگیرد.
   فیضی ادامه داد: اکران های شهری، المان ها، توسعه زیرساختها، توسعه فضای سبز، گسترش حمل و نقل، توسعه فضاهای ورزشی بانوان و آقایان، اهمیت به شهروندان دارای معلولیت
   و مناسب سازی شهر برای همه اقشار مختلف جامعه و تمامی مناطق مدنظر مدیریت شهری است.
   وی خاطرنشان کرد: آسفالت 3 میلیون و 600 هزار مترمربع از معابر شهر مشهد که 50 درصد در مناطق کم برخوردار است، در حال اجرا می باشد.
   گفتنی است، جشن های مردمی شب فیروزه ای به مناسبت ولادت با سعادت امام مهربانی ها از ۲۲ تیرماه شروع شده و تا ۲۷ تیرماه در بوستان کوهسنگی برپا است. این ویژه برنامه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ علاوه بر مدیران شهری، میزبان هنرمندان مطرح وخوانندگان به نام کشوری است و با ارایه برنامه های متنوع، فضایی شاد و خاطره انگیز را برای شهروندان مشهدی و زایران امام هشتم(ع) رقم می زند.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 253
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .