•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 710
   کد: 179065
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد؛

   اختصاص 120 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی های فرسوده

   با توجه به اینکه مشهد پایتخت معنوی کشور و بر اساس اعلام icco پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز است، برنامه های فرهنگی و گردشگری متعددی را طلب می کند.
   اختصاص 120 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی های فرسوده

   نایب رییس شورای اسلامی از اختصاص 120 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی تاکسی های فرسوده خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی زاده با عنوان این مطلب در آخرین شب ویژه برنامه شب فیروزه ای که با حضور هنرمندان به نام کشوری در محل بوستان کوهسنگی برگزار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشهد پایتخت معنوی کشور و بر اساس اعلام icco پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز است، برنامه های فرهنگی و گردشگری متعددی را طلب می کند. مشهد یک شهر ملی و حتی فراملی است، ادامه داد: 
   موحدی زاده ضمن اشاره به شهر توس افزود: جدا از حرم مطهر رضوی، آرامگاه ابوالقاسم فردوسی نیز در این شهر است که به عنوان یک چهره فرهنگی و شاعر نامی و پرآوازه در جهان شناخته شده است؛ ما نیز در شهرداری احیای مجموعه فرهنگی توس را به اجرا در آوردیم تا در به توسعه ظرفیت های گردشگری شهر کمک کرده باشیم.
   وی افزود: پیش از این شهر توس شرایط خوبی برای میزبانی مجاوران و زائران نداشت اما با نوسازی های انجام شده و اجرای برنامه های فرهنگی مثل شاهنامه خوانی و اجرای موسیقی شاهد استقبال گسترده مردم از این مجموعه هستیم.
   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به فرهنگ پهلوانی که همواره در شاهنامه مورد ستایش قرار گرفته است، اضافه کرد: با توجه به اینکه شهر توس به نوعی باید مهد کشتی باشد اما بیش از 44 سال بود که کسی در آنجا به چنین ورزشی توجه نمی کرد و ما بعد از این همه سال استارت چنین حرکتی را در شهر توس زدیم.
   وی به برنامه های توسعه سال جاری هم اشاره کرد و گفت: در زمینه فرهنگی و گردشگری اساس کار بر این است مشارکت مردمی، بخش خصوصی و نهادهای مرتبط را جلب کنیم، کما اینکه هم اکنون نیز با آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی روابط خوبی داریم.
   موحدی زاده در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل که نقش موثری در توسعه گردشگری دارد، تصریح کرد: برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی بیش از 120 میلیارد تومان تسهیلات با بانک ها در نظر گرفته شده و شهرداری پرداخت 14 درصد سود پرداختی به بانک ها را متقبل شده است.
   وی گفت: علاوه بر این 150 دستگاه مینی بوس جهت رفاه حال شهروندان و زائران عزیز نیز وارد ناوگان اتوبوسرانی شده است.
   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد به توسعه قطارشهری هم اشاره کرد و افزود: امسال در خط 2 قطارشهری توسعه مسیر تا میدان جام عسل و بولوار شهید فکوری را خواهیم داشت.
   موحدی زاده اضافه کرد: همچنین برای مجموعه هفت حوض در جنوب شرق مشهد که یک مکان بکر و دلپذیر است به عنوان جاذبه گردشگری تلاش می کنیم به طرق مختلف راه های دسترسی ایجاد کنیم.
   وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همراهی، همدلی و مشارکت مردم در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: مشهد در بین کلانشهرهای کشور معروف به داشتن فضای سبز، تمیزی و زنده بودن است که جز با همکاری مردم میسر نمی شد. امیدوارم این همراهی و همکاری همچنان ادامه دار باشد.
   مهین ساعدی 

   تعداد بازدید: 710
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .