•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 387
   کد: 179153
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه و رییس کارگروه ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر مشهد؛

   تنها یک اداره برای مدیریت بحران شهر مشهد کافی نیست/ گروه دواطلبان دوام ثامن الگوی مناسب برای مشارکت مردم در امور است

   شهرداری مشهد در حوزه آتش نشانی و مدیریت بحران موفق بوده است اما به تنهایی نمی توانند با بحران مقابله کنند لذا ضرورت همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط با بحران از جمله دستگاه های خدمات رسان وجود داشت بر همین اساس باید جایگاهی برای این موضوع ایجاد می شد.
   تنها یک اداره برای مدیریت بحران شهر مشهد کافی نیست/ گروه دواطلبان دوام ثامن الگوی مناسب برای مشارکت مردم در امور است

   رییس کمیسیون برنامه و بودجه و رییس کارگروه ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر مشهد با اشاره به اهمیت حوزه مدیریت بحران گفت: معتقدیم تنها یک اداره برای مدیریت بحران شهر مشهد کافی نیست.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس گروه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری مشهد که با حضور سرپرست اداره کل حوزه شهردار، جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: امیدواریم مدیر جدید با بحران های کمی در دوره خدمت خود روبرو باشند اما باید به این نکته توجه شود که شهر باید همیشه برای مقابله با بحران آماده باشد.
   وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت مقابله و مدیریت بحران در آغاز کار شورای پنجم، کارگروه ایمنی و مدیریت بحران در ذیل کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تشکیل شد.
   گندمی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته مدیریت بحران در شهرداری جدی گرفته نمی شده است، اظهار کرد: تا زمانی که بحرانی اتفاق نمی افتاد به آن فکر نمی شد اما وقوع زلزله در سال 96 و آتش سوزی برج سلمان باعث شد تا بدانیم شهر باید همیشه برای مقابله با بحران آماده باشد.
   گندمی تصریح کرد: شهرداری مشهد در حوزه آتش نشانی و مدیریت بحران موفق بوده است اما به تنهایی نمی توانند با بحران مقابله کنند لذا ضرورت همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط با بحران از جمله دستگاه های خدمات رسان وجود داشت بر همین اساس باید جایگاهی برای این موضوع ایجاد می شد.
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه و رییس کارگروه ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر مشهد ادامه داد: این موضوع که شهر باید همیشه برای مقابله با بحران آماده باشد از تاکیدات شهردار مشهد است و بر همین اساس نیز در برنامه عملیاتی 97-1400 شهرداری مشهد نیز به این مهم پرداخته شده و درساختار تفصیلی هر منطقه نیز جایگاهی ذیل مجموع شهردار برای مدیریت بحران تعریف شده است.
   وی به تشکیل گروه های داوطلب دوام ثامن اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت مردم یکی از موضوعاتی است که بلد نیستیم به خوبی از آن برای مشارکت مردم در پیشبرد امور استفاده کنیم اما استفاده از این ظرفیت در مدیریت بحران از طریق تشکیل گروه های دوام ثامن که در گذشته ایجاد و در این دوره تقویت شده الگویی است که می تواند مورد استفاده سایر بخش های شهرداری و سازمانهای آن قرار گیرد.
   گندمی تاکید کرد: معتقدیم که برای مدیریت بحران کلانشهر مشهد یک اداره کافی نیست و تاکید کارگروه شورای شهر این بود که نه بخاطر افراد بلکه برای شهر مشهد باید جایگاه بالاتری برای مدیریت بحران در نظر گرفته شود.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 387
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .