•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 419
   کد: 179695
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
   معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد خبر داد:

   خطوط بی.آر.تی و ورودی های شهر در اولویت اجرای آسفالت پلمیری

   اگر بر روی آسفالت قدیمی آسفالت جدید ریخته شود، این کار سبب از بین رفتن جداول کنار خیابان و عدم حذف خرابی ها و انتقال آن به آسفالت جدید می شود. پس برای رفع این مشکل تراش آسفالت انجام می شود.
   خطوط بی.آر.تی و ورودی های شهر در اولویت اجرای آسفالت پلمیری

   معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفت: خطوط بی.آر.تی و ورودی های شهر در اولویت اجرای آسفالت پلمیری است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل ا... کاظمی با بیان این مطلب، اظهار کرد: امسال تنها معابر خاص مانند خطوط بی.آر.تی، پل ها، ورودی شهر و برخی معابر که رفت و آمد بالایی دارند، در اولویت اجرای آسفالت پلمیری قرار می گیرند و در مابقی موارد آسفالت معمولی استفاده می شود.
   وی در خصوص آسفالت پلمیری، گفت: پودر لاستیک با قیر ممزوج می شود تا خاصبت شکل پذیری پیدا کند. این مزیت در آسفالت، برای عبور خودروهای سنگین به کار می آید تا از عوارض عبور این خودروها بر آسفالت و تغییر شکل آن بکاهد. این نوع آسفالت، پلیمری نام دارد که 30 درصد در کاهش هزینه ها اثرگذار است.
   معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد با اشاره به لزوم تراش آسفالت، بیان کرد: اگر بر روی آسفالت قدیمی آسفالت جدید ریخته شود، این کار سبب از بین رفتن جداول کنار خیابان و عدم حذف خرابی ها و انتقال آن به آسفالت جدید می شود. پس برای رفع این مشکل تراش آسفالت انجام می شود.
   کاظمی افزود: تراشه های مازاد در زمین های تملک شده از سوی شهرداری یا پارکینگ ها به صورت سرد پخش می شود و پس از غلتک کوبی، به مدت 5 ماه قابل استفاده است.
   وی خاطر نشان کرد: با اختراع دستگاهی که به ثبت نیز رسیده، تراشه ها گرم می شوند. سپس با مصالح سنگین مخلوط شده و آسفالت معمولی را در اختیار قرار می دهد. این آسفالت در دسترسی های فرعی که ماشین آسفالت امکان تردد در آنجا را ندارد، پخش می شود و عمر 10 ساله ای دارد.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 419
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .