•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 212
   کد: 179757
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

   منشور حقوق شهرنشینی مشهد نقشه راه مدیریت شهری است

   باید سرمایه‌گذار تکریم و حمایت شود و از حضور سرمایه‌گذاران در شهر استقبال کنیم چرا که ظرفیت‌های زیادی در مشهد وجود دارد و اگر از این ظرفیتها به درستی استفاده کنیم نباید یک بیکار در شهر وجود داشته باشد.
   منشور حقوق شهرنشینی مشهد نقشه راه مدیریت شهری است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: منشور حقوق شهرنشینی مشهد برای اولین بار در کشور تهیه تدوین شده است و یک نقشه راه برای مدیریت شهری است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، اظهار داشت : منشور حقوق شهرنشینی مشهد برای اولین بار در کشور تهیه تدوین شده و یک نقشه راه برای مدیریت شهری است که بتواند آن اجرایی کند و اولین مخاطب این موضوع برای اجرا، شهرداری مشهد است.
   وی با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه بهسازی بزرگراه ۷۵ متری رضویه، افزود: 35 سال از آغاز عملیات این پروژه می‌گذرد و ما در شورای پنجم به لحاظ قانونی تکلیف برای ادامه کار آن نداشتیم ولی زیان‌های و آسیب‌های وارد شده بر شهرک رضویه برکسی پوشیده نیست. قطعا افکارعمومی و مردم گواهی تاثیر مثبت اجرایی این پروژه خواهند بود.
   حیدری با بیان اینکه نوید کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های بزرگی در شهر را می‌دهیم.، ادامه داد: بهسازی جاده حسن‌آباد در شهرک صنعتی که سه کیلومتر آن در حوزه خدمات ما بود امروز کلنگ زنی می‌شود و این پروژه‌ها نشاندهنده عزم شورای پنجم و مدیریت شهری را برای خدمت به مردم است.
   وی به فرارسیدن روز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که روز ازدواج نامیده شده است، اشاره کرد و گفت: مقوله ازدواج و ترویج آن در جامعه خودمان امر مهمی است و کاهش نرخ ازدواج متغیرهای زیادی دارد اما مهم‌ترین آن موضوع اقتصاد و اشتغال است.
   حیدری خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم نرخ ازدواج افزایش پیدا کند باید معضل اشتغال را حل کنیم و برای رفع این مشکل در شهر مشهد باید شرایط سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و تحکیم خانواده را فراهم کنیم.
   وی اشتغال را پیوند خورده با سرمایه‌گذاری دانست، افزود : لذا باید سرمایه‌گذار تکریم و حمایت شود و از حضور سرمایه‌گذاران در شهر استقبال کنیم چرا که ظرفیت‌های زیادی در مشهد وجود دارد و اگر از این ظرفیتها به درستی استفاده کنیم نباید یک بیکار در شهر وجود داشته باشد.
   وی با اشاره به نهم مرداد ماه روز اهدای خون تصریح کرد: مشهد به دلیل وجود زائران و گردشگران و توجه به گردشگری سلامت موضوع نیاز به خون در آن جدی است در همین راستا از مردم دعوت می‌کنم در این امر انسانی شرکت کنند.
   همچنین افشین رحیمی، مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان خراسان رضوی نیز گفت: ۳۹۰ متکدی در سال جاری در چهار شهر مشهد، قوچان، تربت حیدریه و نیشابور مورد آموزش مهارتی قرار گرفته‌اند.
   وی افزود: سه اصل ارتقاء کیفیت آموزش‌ها، ارتباط با بازار و عدالت در دسترسی به آموزش‌ها مورد توجه است که در همین راستا ۱۲ هزار نفر از روستاییان و عشایر استان در سال مورد آموزش‌های ما قرار می‌گیرند.
   رحیمی گفت: در حال حاضر ۸۷۸ آموزشگاه آزاد و ۴۷ مرکز ثابت در حوزه آموزش‌ها در استان مستقر هستند که متولی امر مهارت آموزشی می‌باشند.
   وی ادامه داد: به منظور ارتقاء مهارت آموزش در صنایع و صنوف 12 هزار نفر در این بخش سالیانه در استان آموزش می‌بینند.
   رحیمی تصریح کرد: ۱۴۰۰ نفر زن سرپرست خانوار در قالب تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حاشیه شهر مشهد و شهرهای سبزوار، نیشابور و تربت حیدریه آموزش فراگرفته‌اند.
   وی افزود: خیریه‌های مشهد در بحث مهارت‌آموزی ورود پیدا کرده‌اند و به جای در اختیار قرار دادن پول و کالا به خانواده‌های تحت پوشش، مهارت‌های گوناگون آموزش داده می شود.
   محمدرضا هدایتی‌مقدم، مدیرعامل انجمن هپاتیت مهر رضوی نیز در این جلسه عنوان کرد: از ۱۲۰ کارتن خواب در مشهد تست گرفتیم که 20 نفر مبتلا به هپاتیت C هستند که برای درمان و این افراد به 20 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.
   وی با بیان اینکه پاکبانان، کارگران، کودکان کار، زندانیان و زندانبانان گروه‌های در معرض خطر هپاتیت هستند، افزود: سوزن آلوده، خالکوبی غیربهداشتی، خدمات زیبایی غیربهداشتی، حجامت‌های غیربهداشتی و قمه زدن بخشی از راه‌های انتقال هپاتیت است.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 212
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .