•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 277
   کد: 179890
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
   رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد بیان کرد:

   تلاش در غنی‌سازی اوقات فراغت زائران و مجاوران با راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری

   فسیل جانواران و گونه‌های مختلف حیوانات در قرون متمادی شکل گرفته و کار آموزشی در این ن موزه عرضه شده که می تواند قابل استفاده برای همه نسل‌ها باشد.
   تلاش در غنی‌سازی اوقات فراغت زائران و مجاوران با راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری

   رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: تلاش می‌شود با راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری به غنی‌سازی اوقات فراغت زائران و مجاوران و حضور آنان در مشهد کمک کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد نوروزی با بیان این مطلب در جریان افتتاح اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» که در محل زیرگذر بوستان ملت واقع شده، اظهار کرد: 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت در مشهد ساکن هستند و 30 میلیون زائر و مسافر نیز هر سال به این کلانشهر می‌آیند. حضور این حجم انبوه جمعیت در مشهد می‌طلبد برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای گذران اوقات فراغت تدارک دیده شود و فضاهایی ایجاد شود تا افراد را از بی برنامه بودن خارج و به غنی شدن اوقات حضور آنان در مشهد، در کنار موضوع زیارت کمک کند.
   وی با اشاره به اینکه در این مجموعه کار علمی با نمونه‌های واقعی صورت گرفته، افزود: فسیل جانواران و گونه‌های مختلف حیوانات در قرون متمادی شکل گرفته و کار آموزشی در این ن موزه عرضه شده که می تواند قابل استفاده برای همه نسل‌ها باشد.
   رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد تاکید کرد: شورای پنجم شهر از ابتدای شروع فعالیت خود، برنامه‌ریزی برای گذران اوقات فراغت زائران و مجاوران و توجه به حوزه‌های تفریحی و گردشگری را در دستور کار خود قرار داده است.
   نوروزی گفت: زائران با هدف زیارت به مشهد می‌آیند، اما باید در کنار زیارت برای گذران اوقات فراغت آنها نیز برنامه‌ریزی شود.
   وی خاطرنشان کرد: باید برای تمام ایام سال که زائران در مشهد حضور دارند، برنامه‌ریزی شود. این مهم می‌تواند به ایجاد اشتغال منجر شود و ناهنجاری‌های اجتماعی را پیشگیری کند. چه اینکه مشکلات معیشتی و نداشتن درآمد سبب بروز مشکلات متعددی می‌شود.
   رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد تصریح کرد: اگر مدعی رفع مشکلات آسیب‌های اجتماعی هستیم، اشتغال می‌تواند بیشترین سهم در رفع ناهنجاری‌های اجتماعی داشته باشد و ضروری است به توسعه مجموعه‌های گردشگری به عنوان یک عامل در رونق اشتغال بیاندیشیم.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 277
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .