•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 296
   کد: 179891
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تاکید کرد:

   حمایت از مجموعه‌داران بخش خصوصی با راه‌اندازی اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ»

   مدت‌ها است زیرگذر بوستان ملت بلااستفاده باقی مانده بود و استفاده از آن به عنوان یک کاربری فرهنگی در دستور کار قرار داشت.
   حمایت از مجموعه‌داران بخش خصوصی با راه‌اندازی اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ»

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بر حمایت از مجموعه‌داران بخش خصوصی با راه‌اندازی اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان با بیان این مطلب در جریان افتتاح اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» که در محل زیرگذر بوستان ملت واقع شده، اظهار کرد: انجمن توسعه موزه‌داران بارثاوا به یاری تعدادی از مجموعه‌داران شکل گرفته و در راستای حمایت از مجموعه‌داران و به منظور اجرایی کردن مصوبه سال 97 شورای شهر پیرامون این موضوع، اولین موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» راه اندازی شد..
   وی با اشاره به اینکه شهرداری اعتباری برای این منظور در نظر نگرفته، افزود: شهرداری تنها فضای برگزاری این نمایشگاه را در اختیار قرار داده و زیرساخت‌های اطلاع‌رسانی را برای این منظور ارائه می‌کند.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به بلااستفاده بودن این محل، بیان کرد: مدت‌ها است زیرگذر بوستان ملت بلااستفاده باقی مانده بود و استفاده از آن به عنوان یک کاربری فرهنگی در دستور کار قرار داشت.
   شالچیان با بیان اینکه موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» موزه تعاملی است، اظهار کرد: همچنین این نمایشگاه فضای فراغتی است که بهترین شیوه برای آموزش و یادگیری را فراهم آورده است.
   وی ادامه داد: اتفاقاتی که در طول تاریخ برای زمین رخ داده، نمایش داده می‌شود و در قالب بازی آموزش‌های لازم مطالب آموزشی ارائه می‌گردد. به طوری که بازدیدکنندگان با اندوخته علمی این نمایشگاه را ترک می‌کنند.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این موزه به سرانه فضاهای فراغتی و آموزشی شهر افزوده شد و به مناسبت افتتاحیه این نمایشگاه، بازدید برای عموم به مدت یک هفته رایگان است و پیشنهاد می‌شود شهروندان و زائران از فرصت فراغت برای بازدید از این موزه استفاده کنند.
   شالچیان با اشاره به اینکه مخاطبانی از قشر نوجوان و جوان گرفته تا عامه مردم می‌تواند از این موزه بازدید کند، افزود: این موزه همه روزه از ساعت 16 تا 22 برای بازدید عموم باز است.
   وی با بیان اینکه ورودی موزه 10 هزار تومان است، گفت: موزه «سفر به دنیای ما قبل تاریخ» به صورت دائمی برگزار شده و افراد علاوه بر بازدید از آن می‌توانند در ورکشاپ‌هایی که برگزار می‌شود حضور یابند تا مراحل ساخت فسیل‌ها، مولاژها و غیره را یاد بگیرند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 296
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .