•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 617
   کد: 179937
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در مرکز 137 خبر داد:

   آغاز احداث شفت خط چهار قطارشهری در سال ۹۸ / استفاده از پیام‌های مردمی ۱۳۷ در برنامه‌ریزی‌های شهری

   : بخش دیگری از شهروندان نیز در تماس‌های خود با این مرکز، موضوعات شهری را مطرح می‌نمایند که نقطه نظرات این دسته از شهروندان در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های مدیریت شهری تاثیرگذار است.
   آغاز احداث شفت خط چهار قطارشهری در سال ۹۸ / استفاده از پیام‌های مردمی ۱۳۷ در برنامه‌ریزی‌های شهری

   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: احداث شفت خط ۴ قطارشهری در سال جاری آغاز شده و شروع عملیات حفر تونل، در سال ۹۹ خواهد بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی که در یک چهارشنبه پاسخگویی دیگر، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، به صورت مستقیم به سئوالات، انتقادات و پیشنهادات شهری شهروندان پاسخ گفت، در مورد اهمیت درخواست‌های مردمی 137 اظهار داشت: بخشی از درخواست‌های شهروندان در تماس با مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد، به موضوعات شخصی مربوط بوده که به فرآیندهای درون شهرداری مرتبط است و پیگیری و پاسخگویی می شود.
   وی افزود: بخش دیگری از شهروندان نیز در تماس‌های خود با این مرکز، موضوعات شهری را مطرح می‌نمایند که نقطه نظرات این دسته از شهروندان در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های مدیریت شهری تاثیرگذار است.
   گندمی اذعان داشت: پیام‌های دریافتی ۱۳۷، بسته به موضوع و مرجع، دسته‌بندی می‌شود که همه اعضای شورای شهر، اطلاعات احصا شده را برای تصمیم‌گیری‌های خود استفاده و برای حل آن برنامه‌ریزی می کنند.
   وی در خصوص احداث خط ۴ قطارشهری نیز گفت: احداث این خط به صورت ترک تشریفات به مبلغ یک هزار و ۹۰ میلیارد تومان، به تصویب شورای شهر رسید تا مراحل خود را در دولت و وزارت اقتصاد طی نماید و سپس قرارداد، با پیمانکار منعقد شود.
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد افزود: در ادامه نیز، تملک زمین و آغاز احداث شفت در دستور کار قرار دارد که این مهم نیز ۶ ماه به طول خواهد انجامید و در سال جاری به اتمام می رسد تا سال آینده، عملیات احداث تونل خط ۴ مترو شروع شود که مقدمات کار توسط شهرداری آغاز شده است.
   گندمی ادامه داد: تامین واگن‌های خط یک قطارشهری مشهد نیز از دیگر موضوعاتی است که با توجه به افزایش حجم مسافر این خط با تکمیل خط دو و احداث خط سه، ضروری می‌نماید لذا ابتدا از سوی دولت این مهم پیگیری شد اما به سرانجام نرسید، لذا در تلاش هستیم تا مجوزها را گرفته و شهرداری خود برای تامین ۶۰ واگن مورد نیاز اقدام نماید.
   وی خاطرنشان ساخت: در تلاش هستیم تا کمیت و کیفیت ناوگان حمل و نقل عمومی را با اقداماتی از قبیل نوسازی ناوگان تاکسیرانی، خرید و بهره‌برداری از اتوبوس‌های جدید و ... افزایش دهیم که رفته رفته، استفاده شهروندان از خودروهای شخصی کاهش یافته و وضعیت هوای شهر نیز بهبود یابد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 617
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .