•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 424
   کد: 179943
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد:

   آیین‌نامه مشوق‌های سرمایه‌گذاری، توسعه موضوعی و موضعی شهر را هدف گرفته است

   : تغییر رویکرد ساخت و ساز از طرح‌های مسکونی و تجاری به سمت طرح‌های تفریحی و گردشگری در اولویت ما قرار گرفته است. مصوبه مشوق‌های سرمایه‌گذاری پاسخگوی کاربری‌های مورد نیاز شهر خواهد بود.
   آیین‌نامه مشوق‌های سرمایه‌گذاری، توسعه موضوعی و موضعی شهر را هدف گرفته است

   رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: آیین‌نامه مشوق‌های سرمایه‌گذاری، توسعه موضوعی و موضعی شهر را هدف گرفته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد نوروزی در حاشیه میزگرد علمی نقد و بررسی آیین‌نامه اجرایی مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت و ساز عنوان کرد: تشکیل کمیسیون ویژه توس در شورای احیای منطقه توس از جمله گام‌هایی است که در راستای توجه به ظرفیت‌های فرهنگی شهر برداشته شده است.
   وی افزود: تغییر رویکرد ساخت و ساز از طرح‌های مسکونی و تجاری به سمت طرح‌های تفریحی و گردشگری در اولویت ما قرار گرفته است. مصوبه مشوق‌های سرمایه‌گذاری پاسخگوی کاربری‌های مورد نیاز شهر خواهد بود.
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه این مصوبه، سرمایه‌گذاران را از ساخت‌وسازهای بی‌مورد در مناطقی که نیاز شهر نبوده و موجب هدررفت سرمایه می‌شود، آگاه می‌سازد، بیان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده و اطلاعات خوبی که در سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری وجود دارد، کمبودهای هر منطقه مدنظر قرار می‌گیرد و مشوق‌های این حوزه پررنگ‌تر خواهد شد.
   مصوبه مشوق‌های سرمایه‌گذاری به دنبال ایجاد پروژه‌های چندکاربری است
   در ادامه این میزگرد، محمدهادی مهدی نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: مصوبه مشوق‌های سرمایه‌گذاری به جز وجهه اقتصادی، وجهه شهرسازی مهمی نیز دارد به این معنا که یکی از چالش‌های اصلی طرح‌های جامع، عدم تحقق کاربری‌های خدماتی است چرا که در این کاربری‌ها انتفاع وجود ندارد.
   وی افزود: باید کاربری‌ها از نوع ترکیبی باشد و این مصوبه به تحقق سرانه کاربری‌های خدماتی در مناطق کم برخوردار کمک کند. ساخت پروژه‌های چندعملکردی با کاربری‌های مختلف و هم سازگار و تامین کاربری‌های خدماتی و غیرانتفاعی به ویژه در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد، دو رویکرد مشوق‌های سرمایه‌گذاری است.
    

   تعداد بازدید: 424
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .