•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 436
   کد: 179971
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس تاکید کرد:

   ضرورت تعیین تکلیف سند پهنه بندی مشهد در آینده نزدیک

   نظارت بر عهده همه دستگاه‌ها و جزو وظایف ذاتی آنان است. اینکه کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد را تشکیل دادیم، نشان از بی‌کفایتی دستگاه های متولی در این امر است.
   ضرورت تعیین تکلیف سند پهنه بندی مشهد در آینده نزدیک

   رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد بر ضرورت تعیین تکلیف سند پهنه‌بندی تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، قاضی حقدادی با بیان این مطلب در همایش «نقش مشارکتی و هم افزایی دستگاه های متولی حریم و دهیاران در صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: 2 سال است از شروع فعالیت دادسرای ویژه شهرسازی مرکز استان می گذرد، اما چرا سند پهنه‌بندی تعیین تکلیف نشده و پاسخگویی در این زمینه نیست. اگر پهنه‌بندی را مشخص کردیم و طرح را تهیه کردیم، باید این طرح دغدغه همه دستگاه ها باشد.
   وی با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی قبل از ورود دستگاه قضائی باید در حوزه حریم شهر تعیین تکلیف کند، گفت: در غیر این صورت تفویض اختیار صورت خواهد گرفت.
   رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس با اشاره به وجود امضاهای طلایی در برخی دستگاه‌ها، یادآور شد: ضرورت دارد گلوگاه‌های فساد مسدود شود. وقتی مشخص شود پهنه حریم، حومه شهر و پهنه روستا تا چه میزان است، دیگر فقط بحث نظارت الکترونیک مطرح می شود. هزینه ها کم می شود و نظارت دقیق و کارآمد می شود.
   قاضی حقدادی اظهار کرد: این مقطع، دوره طلایی برخورد با فساد است و اغماضی در این مورد نیست و فعلا نظارت نامحسوس است.
   وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضائی نباید نسبت به کاهلی و کم‌کاری سایر دستگاه‌ها ورود پیدا کند، خاطرنشان کرد: نظارت بر عهده همه دستگاه‌ها و جزو وظایف ذاتی آنان است. اینکه کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد را تشکیل دادیم، نشان از بی‌کفایتی دستگاه های متولی در این امر است.
   رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس افزود: شهرداری، آستان قدس، راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها وظیفه مشخصی در این حوزه دارند. اما تکالیف دستگاه‌ها به نحو احسنت پیگیری و اجرا نشده است.
   قاضی حقدادی با اشاره به نتایج تشکیل دادسرای شهرسازی طی 2 سال گذشته، اظهار کرد: قول دادم حتی اجازه یک وجب تصرف در حریم شهر را نخواهم داد و در این راستا حتی بالغ بر 900 هکتار نیز اعاده شد.
   به گفته وی، بالغ بر 3 هزار رای کمیسیون ماده صد اجرا نشده است.
   رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه ورود جدی در موضوع دهیاری‌ها تاکنون نداشتیم، بیان کرد: در این راستا معضلات در حوزه دهیاری‌ها و حریم و حومه شهر شناسایی شد. هم اکنون برخی روستاها به سوله‌های غیرمجاز و باغ ویلا تبدیل شده است که بخشی از این امر به دلیل پنهان کاری و جرایمی است که در خفا از سوی دهیاران رخ می دهد.
   قاضی حقددادی در ادامه توضیح داد: اگر قرار باشد پهنه بندی در روستا تعیین شود و فضایی در اختیار نباشد و همه فضاهای موجود، ساختمان باشد، امکان اجرای پهنه بندی نیست.
   وی با اشاره به اینکه بالغ بر 40 سند دارای تخلف محرز وجود دارد، گفت: مگر فلسفه دهیاری غیر از شهرداری است. همه این دستگاه‌ها و نهادها جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز را باید مورد توجه قرار دهند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 436
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .