•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 197
   کد: 180054
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   فعال سازی سرویس الکترونیکی محاسبه بدهی عوارض تاکسی

   در سال 97 حدود 16 هزار تاکسی، آژانس و سرویس مدرسه در سطح مشهد تردد می‌کردند که فقط حدود 2500 تاکسی عوارض خودرویشان را پرداخت کرده‌اند؛ این در حالی است که در صورت افزایش مشارکت و همراهی بیشتر مالکان خودروهای خدمات‌دهنده عمومی، درآمد حاصل از این بخش، کمک شایانی به سازمان متبوعه و مجموعه مدیریت شهری در پیشبرد برنامه های اجرایی خواهد کرد.
   فعال سازی سرویس الکترونیکی محاسبه بدهی عوارض تاکسی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سرویس الکترونیکی محاسبه بدهی عوارض خودرو در سامانه جامع تاکسیرانی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اشاره به اینکه پرداخت به‌ موقع عوارض خودرو توسط شهروندان می‌تواند دغدغه مدیریت شهری را کاهش داده و زمینه ارائه خدمات متنوع و باکیفیت‌تر را فراهم آورد، گفت: ارائه خدمات مناسب به شهروندان در زمینه‌های مختلف مانند سامان‌دهی ترافیک، تجهیز و توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی، ارائه خدمات شهری مانند جمع‌آوری زباله‌ها و توسعه فضاهای سبز شهری، اجرای برنامه‌های فرهنگی و... از جمله نیازهای ضروری در شهر است که ارائه مطلوب آن بار مالی زیادی برای شهرداری دارد.
   وی با اشاره به آخرین گزارش دریافت‌شده در سال گذشته از سامانه پرداخت عوارض خودرو، اظهارداشت: در سال 97 حدود 16 هزار تاکسی، آژانس و سرویس مدرسه در سطح مشهد تردد می‌کردند که فقط حدود 2500 تاکسی عوارض خودرویشان را پرداخت کرده‌اند؛ این در حالی است که در صورت افزایش مشارکت و همراهی بیشتر مالکان خودروهای خدمات‌دهنده عمومی، درآمد حاصل از این بخش، کمک شایانی به سازمان متبوعه و مجموعه مدیریت شهری در پیشبرد برنامه های اجرایی خواهد کرد.
   رجائیان در ادامه تصریح کرد: ارائه سرویس محاسبه بدهی عوارضی خودرو در سامانه جامع تاکسیرانی به منظور مسدود کردن پرونده‌های آن دسته از رانندگان تاکسی(در بخش‌های صدور پروانه بهره‌برداری و تاکسیرانی و مرخصی رانندگان، انتقال و...) می‌باشد که عوارض خود را پرداخت نکرده‌اند؛ که علاوه بر مسدود شدن پرونده‌هایشان، در صورت تأخیر در پرداخت عوارض سالیانه خودرو، مبلغ عوارض شامل جرائم تاخیرات نیز می‌گردد.
   وی ضمن اشاره به اینکه سامانه جامع تاکسیرانی به رانندگان بدهی عوارضی را اعلام می‌کند و تا تسویه حساب بدهی از ارائه خدمت خودداری می‌کند، در خصوص مهم‌ترین ویژگی سرویس الکترونیکی محاسبه بدهی عوارض خودرو، اظهار کرد: یکی از مهمترین مزیت‌های سرویس الکترونیکی محاسبه بدهی عوارض خودرو، ارسال اطلاعات تاکسی‌ها و آژانس‌هایی از سامانه تاکسیرانی به سامانه عوارض خودرو است، که برای آن‌ها در سامانه عوارض خودرو پرونده ثبت نشده است؛ همچنین ارائه گزارش درآمدهای حاصله از وصول عوارض تاکسی‌ها و آژانس‌ها جزو مزیت‌های مهم این سرویس الکترونیکی است که باعث افزایش درآمد و تأمین منابع جدید جهت ارتقای بودجه‌های درآمدی می‌شود.
    

   تعداد بازدید: 197
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .