•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 268
   کد: 180103
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد تاکید کرد:

   سرانه فضای سبز اجتماعی شهر باید افزایش پیداکند

   در بهترین شرایط، گونه های گیاهی که در سطح شهرها کاشته می شوند تنها ۱۰ درصد از آلودگی هوا را کاهش می‌دهند.
   سرانه فضای سبز اجتماعی شهر باید افزایش پیداکند

   رییس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد با اشاره اینکه سرانه فضای سبز شهر مشهد حدود ۱۶.۶۵ مترمربع است، افزود: امکان دسترسی شهروندان به تمام این فضای سبز شهری وجود ندارد لذا باید به دنبال افزایش سرانه فضای سبز اجتماعی در شهر مشهد باشیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد حاجیان‌شهری عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه مسیر ارزش و ورزش و مجموعه تفریحی ورزشی بانوان بوستان بهار و بهره برداری همزمان از ۸ پروژه فضای سبز شهری که با حضور شهردار مشهد برگزار شد، افزود: به منظور رفع معضل آلودگی، معمولا راهکار عمومی، افزایش و توسعه فضای سبز شهری به عنوان یک اصل پذیرفته شده است ولی باید توجه داشت که توسعه فضای سبز به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش شدید و تصفیه هوا از نظر آلودگی شود.
   وی افزود: در بهترین شرایط، گونه های گیاهی که در سطح شهرها کاشته می شوند تنها ۱۰ درصد از آلودگی هوا را کاهش می‌دهند.
   وی تصریح کرد: به منظور حل معضل آلودگی هوای شهر مشهد، تنها از طریق توسعه فضای سبز، علاوه بر ۵۶۰۰ مترمربع فضای سبز موجود، نیازمند ۳۴ هزارهکتار فضای سبز دیگر بوده که این عدد غیرمنطقی، هزینه‌بر و دشوار و زمان‌بر است.
   وی گفت: از همین رو، استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و پاک بعنوان اصلی‌ترین و کارآمدترین راهکار میتواند مدنظر باشد.
   رییس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه سرانه فضای سبز در این شهر حدود ۱۶.۶۵ مترمربع است، تصریح‌کرد: امکان دسترسی شهروندان به تمام این فضای سبز شهری وجود ندارد چرا که شامل سرانه اکولوژیک شهر می‌شود و لذا باید به دنبال افزایش سرانه فضای سبز اجتماعی در شهر مشهد باشیم.
   حاجیان شهری گفت: براساس همین موضوع، امسال با برنامه‌ریزی‌کمیسیون خدمات‌شهری و همراهی اعضای شورای شهر موفق شدیم سیاست‌گذاری جدیدی برای توسعه فضای سبز در مقیاس محله و منطقه‌ای داشته باشیم.
   وی با اشاره به تصویب ۶۳ میلیاردتومان اعتبار برای توسعه فضای سبز مشهد در سال جاری، خاطرنشان کرد: با این اعتبار تا پایان سال حدود ۳۸ هکتار به فضای سبز شهر افزوده خواهد شد و مناطق ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ شهرداری مشهد از توسعه قابل توجهی در زمینه سرانه فضای سبز برخودار می‌شوند.
   وی در ادامه افزود: سرانه ورزشی در شهر مشهد ۴۰ سانتی‌مترمربع است که با استاندارد کشورهای دیگر اختلاف زیادی دارد ولی در عین حال اقدام شهرداری برای ایجاد فضاهای روباز شهری به منظور تشویق شهروندان و ترویج ورزش های همگانی قابل تقدیر است؛ امیدواریم این اقدامات موجب توسعه امکانات ورزشی در سطح پارک‌ها و بهره‌مندی بیشتر مردم شود.
   رییس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه حدود یک سوم از جمعیت شهر مشهد در مناطق ۲ و ۳ شهرداری ساکن هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه اخیرا منشور حقوق و مسئولیت های شهرنشینی رونمایی شد و شهر دوستدار کودک نیز به تصویب اعضای شورای شهر رسید، طرح های مختلف به منظور افزایش سرانه های ورزشی مورد توجه بیشتری قرار گیرد چرا‌که موجب رضایتمندی شهروندان می‌شود.  

   تعداد بازدید: 268
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .